21.04.17

Mesto: Urbariát koná pred zoo neoprávnene

Foto: Veronika Janušková

Situácia okolo pozemkov pod parkoviskom pred zoologickou záhradou sa vyostruje.  Mesto vidí vo vyberaní poplatkov urbariá­tom podozrenie z trestného činu.

Urbariát Kavečany počas veľkonočného víkendu vyberal pred zoo od vodičov poplatok dve eurá za auto a päť eur za autobus ako nájom za krátkodobé užívanie nehnuteľnosti.  Zdôvodnili to tým, že pozemky sú vo vlastníctve členov pozemkového spoločenstva a parkovisko nie je zapísané na katastrálnej mape.

„Je potrebné zdôrazniť, že pri parkovaní využívajú vodiči stavbu - parkovacie plochy, nie pozemok. Uvedeným konaním došlo k neoprávnenému užívaniu stavby parkoviska ako cudzej veci, pričom týmto užívaním došlo k obohateniu sa neoprávnenej osoby,“ povedala hovorkyňa radnice Linda Šnajdárová.

Hrozia trestným oznámením  

Zopakovala, že podajú trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre trestný čin neoprávneného užívania cudzej veci.   

Potvrdila, že mesto sa so zástupcami urbariátu stretlo v polovici februára. Na stretnutí im mal byť vysvetlený postup majetkovo-právneho vysporiadania. 

Urbárnici podľa samosprávy zavádzajú, keď tvrdili, že listami vo februári a apríli poslali ponuku na prenájom lesných pozemkov, ale mesto na ňu nereagovalo.    

Mesto: Iná parcela 

„Majetkovo-právne vysporiadanie, o ktoré žiadali, sa nevzťahovalo na parcelu nachádzajúcu sa pod parkoviskom, ale na parcelu, ktorá sa nachádza vo vnútri areálu zoo,“ zdôraznila Šnajdárová.

Riaditeľ zoo Erich Kočner sa zasa ohradil voči vyhláseniu urbariátu, že na neho boli po prvom stretnutí vo februári na radnici delegované kompetencie riešiť problém.

„Záver stretnutia bol, že magistrát sa bude finančnými nárokmi urbariátu, ktoré predostreli, zaoberať a že sa stretneme znova,“ povedal. Podľa neho odvtedy nebol do zoo doručený žiaden ďalší podnet na komunikáciu alebo stretnutie.

Foto: Veronika Janušková

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím