21.04.17

Mierny trest za dobodanie dvoch ľudí dýkou zrušili

Foto: Veronika Janušková

Prípad dobodania dvoch ľudí neďaleko pohostinstva Súdky pri Hornáde v januári 2015 sa vracia na okresný súd. 

Včera o tom rozhodol na neverejnom zasadnutí Krajský súd v Košiciach. V kauze je z pokusu o vraždu svojej bývalej priateľky a jej nového partnera obžalovaný 20-ročný Jozef Sz. 

Senát odvolacieho súdu zároveň zrušil rozsudok Okresného súdu Košice I, ktorý v septembri 2016 mladíka odsúdil na sedem rokov väzenia. Dospel pritom k záveru, že páchateľ nekonal s úmyslom vraždiť, ale dopustil sa len ublíženia na zdraví.  

Prokurátor uspel s odvolaním  

Prvostupňový súd tak vyhovel obhajcovi obžalovaného, ktorý tvrdil, že jeho klient nekonal so zámerom zasiahnuť konkrétny dôležitý životný orgán a nebodal obete s takou intenzitou, ktorá by mohla viesť k ich smrti. 

„Krajský súd vyhovel odvolaniu prokurátora proti rozhodnutiu súdu prvého stupňa,“ povedala hovorkyňa Marcela Gálová. Prokurátor trval na tom, že išlo o pokus o vraždu, lebo napadnutí útok vojenskou dýkou s obojstrannou čepeľou prežili len preto, že sa aktívne bránili. 

Motívom žiarlivosť 

Pri lokalite Súdky v mestskej časti Ťahanovce Jozef Sz. zaútočil na svoju expriateľku a jej nového priateľa, keď sedeli v odstavenom aute. Dievčinu bodol 6-krát, chlapca osemnásťkrát. Motívom bola podľa obžaloby žiarlivosť. Simona sa liečila zo zranení viac ako mesiac, Lukáš tri mesiace. 

Za pokus o vraždu dvoch ľudí je podľa zákona trest 20 až 25 rokov väzenia alebo doživotie. 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: krimi kosicke sudy

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím