27.12.16

Na ZŠ Belehradská bude nový bežecký ovál

Foto: Veronika Janušková

V polovici novembra sa začalo s rekonštrukciou bežeckého oválu na ZŠ Belehradská. 

Bežecká trať bola vo veľmi nevyhovujúcom stave, na jej kvalitu sa sťažovali aj obyvatelia mestskej časti Sídlisko Ťahanovce, ktorí tento ovál majú možnosť tiež využívať. 

Opravuje firma z Bratislavy

Rekonštrukciu robí firma DKT SYSTEM z Bratislavy. „Táto aktivita je financovaná z programového rozpočtu č. 2 – Mesto kultúry a športu a rozpočet na rekonštrukciu oválu bol stanovený na 80 000 €, náklady na projektovú dokumentáciu 2 560 €,“ povedala pre KOŠICE:DNES hovorkyňa Mesta Košice Linda Šnajdárová, ktorá ešte upresnila, že sa prostredníctvom Elektronického kontraktačného systému podarilo vysúťažiť sumu 75 936 €.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Skončiť chceli do konca novembra. Nepodarilo sa

Ako sme sa od hovorkyne dozvedeli, rekonštrukcia mala byť podľa zmluvy hotová do konca novembra. Nestalo sa však, pretože ešte tesne pred Vianocami sa na okruhu pracovalo„ "Termín ukončenia sa môže posunúť v záujme kvality povrchu. Navrhované riešenie zahŕňa nový bežecký ovál v dĺžke 250 m s umelým tartanovým povrchom a terénnu úpravu priľahlého svahu v juhovýchodnej časti oválu,“ uviedla L. Šnajdárová.

Areál je uzavretý

Riaditeľstvo ZŠ Belehradská prostredníctvom svojej webovej stránky žiada všetkých žiakov, rodičov i ostatných obyvateľov sídliska o zvýšenú opatrnosť z dôvodu presunu stavebných strojov a materiálu na stavenisko. „Areál bude uzamknutý a nebude obyvateľom prístupný do 19. 12. 2016. Prechod cez školský areál je prísne zakázaný!“, svietil oznam na stránke školy ešte aj v utorok 27. 12.

Foto: Veronika Janušková

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím