21.04.17

Opoziční poslanci chcú nový harmonogram pre EEI

Foto: Veronika Janušková

V programe pondelkového rokovania mestského zastupiteľstva nie je ani jeden bod o parkovaní. Viacerí mestskí poslanci to chcú zmeniť.

Na začiatku zasadnutia navrhnú, aby sa prerokoval aj harmonogram zavádzania nového parkovacieho systému v Košiciach, ktorý podľa nich firma EEI nedodržiava.

Pripomínajú, že o marci 2017 ako konečnom termíne na vybudovanie 730 nových parkovacích miest hovoril aj primátor Richard Raši (SMER). 

„Miesta vybudované nie sú, teda harmonogram, ktorý je neoddeliteľnou a záväznou súčasťou zmluvy medzi mestom a EEI, nebol dodržaný. Vedenie mesta to prehliada.

Ocitli sme sa v určitom zmysle v bezprávnom stave. To chceme na rokovaní zmeniť,“ hovorí mestský poslanec Jaroslav Polaček (nezávislý).

Chýbajú aj kamery 

Jeho kolega Marcel Gibóda (nezávislý) upozorňuje, že záväzok EEI nespočíva len v doteraz nepostavených parkovacích miestach. Mala totiž namontovať aj 85 kamier, z ktorých väčšina stále nie je na svojich miestach. 

„Neobstojí výhovorka, že mohli robiť až po získaní právneho titulu. Na centrálnu mestskú zónu, kde má byť väčšina kamier, totiž majú nájomnú zmluvu s mestom od roku 2012,“ hovorí Gibóda.

V pondelok spolu s Otom Žarnayom (nezávislý), Bernardom Berberichom (KDH) a Danielom Rusnákom (KDH) predložia návrh uznesenia, v ktorom by zastupiteľstvo skonštatovalo, že firma EEI nedodržiava harmonogram, a tým porušuje zmluvu s mestom. Vedenie mesta a EEI chcú zároveň zaviazať, aby vypracovali  harmonogram s novými termínmi, ktoré by už firma musela dodržať. 

Mesto: Všetko v poriadku 

Magistrát pred mesiacom tvrdil, že EEI harmonogram neporušuje, lebo v ňom  podľa mesta sú uvedené len „minimálne“ lehoty, nie „konečné“.  

EEI meškanie pri inštalácií kamier vysvetľovala obavami z vandalizmu. 

Vedenie mesta o najnovšej iniciatíve opozičných poslancov hovorí, že je ich legitímnym právom navrhovať body programu zastupiteľstva. „Rešpektujeme ho tak, ako budeme rešpektovať hlasovanie všetkých poslancov mestského zastupiteľstva o týchto návrhoch,“ odpísala hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová.

Foto: veja

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím