06.04.17

Pár dní pred Veľkou nocou vypnú elektrinu

Foto: shutterstock

Obyvatelia v niektorých mestských častiach by si mali dať pozor, koľko potravín nakúpia pred Veľkonočnými sviatkami. Pre odstávku elektriny by sa im mohli pokaziť.

Na budúci týždeň v pondelok, utorok alebo v stredu budú bez elektrického prúdu niekoľko hodín obyvatelia v štyroch košických mestských častiach.  Dôvodom prerušenia distribúcie elektriny sú práce na elektrickom vedení. Východoslovenská distribučná (VSD) tvrdí, že sa nedali odložiť. 

„Naplánované masívne investície do obnovy a budovania distribučnej sústavy každoročne presahujú 40 miliónov eur. Práce sú kvôli objemu rozvrhnuté na každý deň,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa VSD Andrea Danihelová. 

Pracujú počas celého roka

Podľa firmy neexistuje „vhodný“ termín na odstávku elektriny. „Na jar to nevyhovuje kvôli začínajúcim poľnohospodárskym prácam, v lete kvôli prevádzke letovísk, jeseň opäť nie je vhodná pre poľnohospodárske práce. Nepriaznivé klimatické podmienky počas zimného obdobia zase nedovoľujú vykonávať určitý typ prác,“ opisuje Danihelová. 

Dodáva, že nepôjde o niekoľkodňovú odstávku elektriny, pri ktorej skutočne hrozia škody na potravinách. V rovnaký deň, keď začne, bude aj ukončená. 

Východoslovenská ­distribučná zá­roveň uvádza, že pri tomto prerušení distribúcie elektriny zohľadnila predsviatočné obdobie, lebo vynechala pri plánovaní prác z harmonogramu „zelený štvrtok“ dňa 13. apríla. Investície do obnovy sústavy sú podľa nej zároveň prevenciou pred nepredvídateľným výpadkom, na ktorý nedokážu upozorniť domácnosti vopred. 

Kde a kedy nebude prúd

10. apríl
od 7.00 do 18.30: MČ Sídlisko Ťahanovce (Bukureštská, Berlínska),
od 7.00 do 17.30: Myslava (Myslavská, Pod horou, Chmeľníky)

11. apríl
od 6.50 do 17.30: Krásna (Pollova, Urbárska, ul. Na močidlách), od 7.00 do 17.30: Myslava (Myslavská, ul. Pod horou, Chmeľníky),
od 7.10 do 15.30: MČ Sever (Kostolianska, Chrastie), od 7.10 do 15.30: MČ Sídlisko Ťahanovce (Želiarska, Magnezitárska, Repná, Na sihoti, ul. Na hájiku, Ťahanovská) 

12. apríl 
od 7.00 do 18.30: MČ Sídlisko Ťahanovce (Bukureštská, Berlínska),
od 7.10 do 18.30: MČ Sever (Trenčianska, Oravská, Liptovská; Nitrianska, Detvianska, Stará spišská cesta, Palmová, záhradky smer Zvolenská

Podrobnejšie informácie nájdete na vsds.sk.

 

Foto: shutterstock

Čítajte viac: sviatky energie

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím