20.03.17

Parkovací systém v Auparku sa môže zmýliť

Foto: Veronika Janušková

Parkovací systém v košickom Auparku sníma aj evidenčné číslo automobilu. Prešiel tým cez rozum šoférom, ktorí namiesto dvoch hodín parkovali aj celý deň.

Ak ale „ešpézetku“ zariadenie zaznamená chybne, z parkoviska vás bez zaplatenia nepustia ani v časovom limite.  

Presne to sa stalo Jurajovi Jančovi. Do podzemného parkoviska riadne vošiel, zobral si lístok, no po nákupoch sa z neho už nedostal. 

„Cez rampu ma automat nepustil s argumentom, že vraj mám nedoplatok. Prežíval som stres, keď za mnou stojace autá museli cúvať, aby mi uvoľnili miesto na vycúvanie spred rampy,“ opisuje. Následne sa obrátil na zamestnancov SBS, ktorí mu povedali, že mu na lístku chýba prvé a posledné písmeno evidenčného čísla auta a bez zaplatenia dvoch eur z parkoviska neodíde. 

„Nejde o dve eurá, ale o princíp. Takýmto prístupom sa cítim ponížený.  Na doklade o platbe mám uvedený čas parkovania hodinu a pol, na parkovacom lístku, že zdarma sú dve hodiny. Je to zavádzanie zákazníkov. Tak skoro ma tam určite neuvidia,“ povedal Juraj.  

Aupark: Zlá tabuľka  

Podľa marketingovej manažérky Auparku Kataríny Buzalkovej môže takáto situácia vzniknúť v prípade, ak je tabuľka prichádzajúceho auta pokrivená alebo špinavá. 

„Všetky podnety zákazníkov vždy individuálne preveríme. V prípade, že bol tento podnet opodstatnený, vrátime zákazníkovi peniaze,“ dodala. 

Takýto problém s parkovacím systémom sa podľa nej stal prvýkrát od začiatku roka.

Foto: Veronika Janušková

Šulc
Zdieľať článok:

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v odbore žurnalistika. Svoju kariéru však odštartoval ako redaktor v Hospodárskych novinách a dnes pôsobí v KOŠICE:DNES ako redaktor spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím