13.04.17

Petícia za kontajnery pod zemou je na magistráte

Foto: Robo Hakl

Petíciu s 1 290 podpismi včera odovzdali aktivisti v podateľni Magistrátu mesta Košice. Žiadajú začať s projektom polopodzemných alebo podzemných kontajnerov na odpad.

Predstava aktivistov je vytvoriť funkčné a estetické kontajneroviská v spolupráci s firmou KOSIT a mestskými časťami už v roku 2017. Upozorňujú, že takéto riešenie je bežným štandardom v západnej a strednej Európe. 

„V európskych metropolách nenájdete koncepciu uzamykateľných klietok, ktorú narýchlo predstavil KOSIT,“ informoval Ladislav Lörinc z petičného výboru. Doplnil, že podzemné či polopodzemné kontajnery by sa postavili tam, kde si to budú želať ľudia, neprekážali by im inžinierske siete a dali by sa ľahko vyprázdňovať. 

Kontajnery dajte pod zem,  žiadajú petíciou mesto

Viac k téme

08.12.16
Kontajnery dajte pod zem, žiadajú petíciou mesto

Poukázal, že forma, ktorú presadzuje KOSIT je nedostatočná, keďže ide iba o jeden pilotný projekt polopodzemných kontajnerov v mestskej časti Juh. 

Spoločnosť KOSIT prezentovala dva spôsoby uskladnenia odpadu. Okrem polopodzemných kontajnerov s odhadovanými nákladmi 10 až 20-tisíc eur aj kontajnerovisko na povrchu v novom dizajne. Cenu jedného vyčíslila na päťtisíc eur. 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kosit

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím