07.01.17

Po srnčej stope v obci Skároš

Foto: Iveta Vaculová

Ani treskúca zima a silný vietor nezabránil Družstvu Hrabov k zorganizovaniu už 24. ročníka podujatia Po srnčej stope. Ide o športovo – spoločenské podujatie, ktoré je spojené s turistikou v Slanských vrchoch a pozorovaním lesnej zvery.  Po srnčej stope sa vydali nielen skúsení poľovníci ale aj najmenšie deti. Koná sa vždy 6. januára na sviatok Troch kráľov. Organizátori ešte v skorých ranných hodinách uvažovali, či kvôli vetru a mrazivému počasiu podujatie nezrušia. „Nemohli sme postaviť stany, viacero obľúbených sprievodných akcií, ako lanová šmýkaľka,  sme museli kvôli vetru zrušiť. Nakoniec sme si povedali, že kašleme na obmedzenia a riskneme to,“ uviedol Marián Jesenský člen Družstva Hrabov. A oplatilo sa. Napriek mrazom a nepríjemnému vetru sa podujatia zúčastnilo okolo 300 ľudí z obce Skároš, Košíc a okolia. 

Konečne po snehu
 

Srnky sa však kvôli nepríjemnému vetru skrývali v húšti, no niekoľko z nich prebehlo popred zvedavý dav. Vidieť ich mohli najmä tí, ktorí sa držali na čele sprievodu. Nebola núdza ani o srnčie stopy, ktoré sa v snehu dali ľahko rozoznať. „Minulé roky sme takto chodili po blate, toto je prvýkrát po dlhom čase, čo sa prechádzame po snehu,“ smeje sa organizátor. Na prvom stanovišti deti prichystali kukuricu do kŕmidiel pre zvieratá. Na mieste bol pripravený test pre najmenších ale aj dospelých. „Otázky sa týkajú najmä zvierat a ich výživy, prírody a zaujímavostí z ríše zvierat. Ak odovzdajú vyplnený test, môžu vyhrať vecnú cenu v tombole,“ uviedol Jesenský. „Zámerom podujatia je rozhýbať deti po vianočných prázdninách a taktiež ich vzdelávať v oblasti zvierat a prírody,“ dodal. V poslednom stanovišti nechýbala lukostreľba, jazda na koni a streľba zo vzduchovky. Zúčastnení si vychutnali pravý poľovnícky guľáš, zohriali sa pri vysokej vatre a niektorí si odniesli aj cenu z tomboly. 
 

Kacejová
Zdieľať článok:

Mladá talentovaná redaktorka spravodajstva, ktorá sa v KOŠICE:DNES venuje občianskym problémom a tipom čitateľov.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím