31.12.16

Počas Silvestra mali záchranári plné ruky práce

Ľudia na Silvestra kolabovali kvôli vysokému tlaku.

Namiesto pohody pri rodinnom krbe mala trojica záchranárov  Košickej záchranky jeden výjazd za druhým.

Za polovičku dennej smeny ošetrili okolo šesť pacientov. "Sme tím, ktorý sa vie na seba spoľahnúť," prezráda jej hovorca Igor Krupa. Zo sanitky, ktorá uháňa zachraňovať Košičanov v núdzi sa často ozýva smiech. "Je to taký náš spôsob psychohygieny, "prezrádza Krupa. "Nikdy však neprekročíme etické medze. Skôr sa len tak hecujeme aby sme  prišli k pacentovi dobre naladení," dodáva hovorca.

Hasiči mali dnes počas dňa relatívny pokoj. Dá sa očakávať, že výjazdy s užijú po zotmení. "Máme asistenciu pri hňostroji," prezrádza veliteľ čaty major Milan Vereščák. Silvestre už tradične pre hasičov znamenajú výjazdy k menším požiarom, spôsobeným pyrotechnikou. Ratujú aj Košičanov, ktorí t prehali s alkoholom. Vlani napríklad vyťahovali muža zo šachty.
Foto: Veronika Janušková

Fedorová
Zdieľať článok:

Ostatných 11 rokov pracovala ako redaktorka v regionálnej a mestskej televízii. Od októbra 2016 je novou posilou redaktorského tímu KOŠICE:DNES. Venuje sa občianskym a sociálnym témam. Prináša aj aktuálne informácie z bohatého kultúrneho života metropoly východu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím