18.05.17

Policajtov súd opäť oslobodil

Foto: Veronika Janušková

Okresný súd Košice II už po druhýkrát oslobodil spod obžaloby desiatich väčšinou už bývalých policajtov, ktorí mali v marci 2009 na policajnej stanici Juh šikanovať šesť chlapcov.

Bývalí a niektorí súčasní policajti boli obžalovaní zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Vypočuť verdikt súdu si neprišiel nikto z nich, v súdnej sieni ich zastupovali advokáti a dorazil aj jeden zo šiestich postihnutých, ktorého priniesla eskorta.

Policajtov prvýkrát oslobodili ešte v roku 2015, no spis putoval na Krajský súd. Ten rozhodnutie zrušil a vrátil späť. Ako v prvom prípade, aj tentokrát sa prokurátor odvolal.

Incident sa mal stať ešte v marci 2009, keď šestica vtedy ešte detí mala prepadnúť pri jednom obchodnom centre dôchodkyňu a okradnúť ju. Policajti ich chytili a previezli na policajné oddelenie na Južnej triede. Tam ich mali nútiť fackovať sa a vyzliekať. Všetko si to nakrútili na mobilné telefóny. Záznam sa neskôr dostal do médií. 

Ako v prvom prípade, aj tentoraz sudkyňa svoje rozhodnutie zdôvodnila tým, že nahrávky nie sú originálom a mohli byť aj podľa znalca kopírované a upravované. Problémom boli aj výpovede dotknutých chlapcov, ktorí si už postupne nepamätali niektoré udalosti a nevedeli ani presne identifikovať, ktorí policajti ich mali šikanovať.

Foto: Veronika Janušková

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím