04.11.16

Potulky mestom budú na Bankove

Boli ste už v hoteli Bankov – v jed nom z najstarších na Slovensku? Ako ospieval Bankov svetoznámy spisovateľ? Kde je doteraz viditeľný vchod do štôlne? Aké číslo mal prvý telefón? História bankovských kaplniek, nápravný ústav, salaš a baňa... Odpovede na otázky a množstvo ďalších zaujímavých informácií o jednom z najobľúbenejších miest Košičanov dostanete od dnes do nedele pri ďalšej potulke mestom. Okrem Milana Kolcuna a Zoltána Balassu jeden z turnusov povedie aj odborník na históriu Košíc, riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Ján Gašpar. Ak ste neboli na Bankove dlhšie, budete prekvapení, ako ho nezisková organizácia KOŠAKT skrášlila.

Stretneme sa na konečnej zastávke autobusu č. 14 na Hornom Bankove. Milan Kolcun sprevádza v piatok o 15:30 h, v sobotu o 10:30 h, 12:00 h, 14:00 h, 15:30 h a v nedeľu o 12:00 h, 14:00 h, 15:30 h. Zoltán Balassa bude sprievodcom v sobotu o 11:00 h a o 16:00 h a v nedeľu o 14:30 a 16:00 h. 

Na Bankove sa dozviete dejiny jedného z najstarších hotelov na Slovensku. / Foto: Veronika Janušková
Na Bankove sa dozviete dejiny jedného z najstarších hotelov na Slovensku. / Foto: Veronika Janušková

(MI)
Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím