12.05.17

Pozrite si, ako bude vyzerať nová Citadela!

Foto: atriumstudio.sk

Schátrala budova sa nachádza na Nám. osloboditeľov, naproti Auparku, v ktorej priestoroch dnes sídli herňa a niekoľko spoločností. Budova niekedy patrila spoločnosti HORIZONT, ktorú viedol dnes už zosnulý Vladimír Fruni. Ten ju chcel prestavať na MEGACENTRUM HORIZONT, ktoré malo slúžiť ako centrum oddychu. Prestavba sa síce začala, no nikdy sa nedokončila a v tomto stave budova chátrala do dnes. 

 

Novým vlastníkom je spoločnosť REALMAN, s.r.o., ktorá mestu Košice podala žiadosť o zmenu pôvodnej stavby pred jej dokončením. Projektovú dokumentáciu zmeny stavby, ktorá nesie názov “Citadela - obchodný dom”, vypracovalo košické architektonické štúdio Atrium s.r.o. V žiadosti sa tiež uvádza, že schválený projekt prinavráti budove pôvodný účel obchodného domu.

 

vizualizácia: atriumstudio.sk
vizualizácia: atriumstudio.sk

Budova bude mať päť poschodí a bude slúžiť pre potravinové a obchodné prevádzky, pre stravovacie prevádzky a ostatné služby, ďalej fitness centrum, kancelárie a bar.

vizualizácia: atriumstudio.sk

vizualizácia: atriumstudio.sk

vizualizácia: atriumstudio.sk
vizualizácia: atriumstudio.sk

 

V marci tohto roku mesto žiadosť odsúhlasilo. Ukončenie stavby je naplánované na apríl 2019 a predpokladaný rozpočtový náklad je cca. 3,2 mil. eur.

(kosice.sk, SV)
Foto: Veronika Janušková
Vizualizácie: atriumstudio.sk

Čítajte viac: namestie osloboditelov

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím