11.01.17

Prenajalo mesto firme EEI pozemky, ktoré mu nepatria?

Foto: Veronika Janušková

Problémy s novým systémom parkovania v širšom centre Košíc neustávajú ani vyše pol roka po jeho spustení. Mestský poslanec a odporca systému zavedeného firmou EEI Jaroslav Polaček dnes upozornil na to, že firma s najväčšou pravdepodobnosťou spoplatnila parkovisko, na ktoré nemala právo.

„Ozvali sa mi ľudia z Rastislavovej číslo 4. Nakontaktovali sa na nich pracovníci EEI s tým, že sa môžu rozhodnúť. Buď môžu firme vrátiť už kúpené rezidentské karty a dostanú späť peniaze za ne, alebo ich môžu využívať pri parkovaní na iných uliciach. Pozemok, na ktorom označila firma rezidentské parkovacie miesta, im totiž mesto prenajalo napriek tomu, že mu nepatrí. Podľa katastrálnej mapy sú majiteľmi parcely dvaja občania Rumunska a jeden občan USA,“ povedal nám J. Polaček.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Podľa jeho slov sa potvrdilo to, na čo upozorňoval už viac ako pol roka – že mesto prenajalo EEI parkovacie miesta vcelku, bez špecifikácie jednotlivých parciel a bez zisťovania vlastníkov. „Toto je dôkaz toho, akým nekompetentným spôsobom bol šitý celý systém parkovania, ktorý podľa mňa doteraz nefunguje,“ dodal Polaček.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

S otázkami, ktoré situácia vyvoláva, sme sa obrátili na magistrát aj firmu EEI. Odpovede sme zatiaľ nedostali.

 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: EEI

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím