26.04.17

Pri požiari na sídlisku KVP zahynula 64-ročná žena

Foto: shutterstock

Byt na najvyššom poschodí osemposchodového paneláku na Hemerkovej ulici na Sídlisku KVP sa v utorok popoludní ocitol v plameňoch.

Košickí hasiči sa pri zásahu do bytu museli dostať cez balkón. Po nich ďalšia skupina s dýchacími prístrojmi vošla cez vchodové dvere.

Vo vnútri našli ležať 64-ročnú Teréziu, ktorá už nejavila známky života. Oheň úplne zničil zariadenie bytu. Výška škody sa odhaduje na desaťtisíc eur.

Policajná hliadka dorazila k požiaru na Hemerkovej pred hasičmi. Na streche obytného domu uvideli muža, ktorý im povedal, že v horiacom byte je človek.

Vyvalili dvere 

„Okamžite vybehli pred dvere bytu, ktoré boli zabuchnuté. Otvorili ich násilím, lebo išlo o záchranu ľudského života a vec nezniesla odklad. Do vnútra sa im vojsť nepodarilo, pretože v byte bol veľmi hustý dym, oheň a nulová viditeľnosť," opísala policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

V čase požiaru sa v byte nachádzal aj 40-ročný muž, ktorý potom kričal zo strechy na policajtov, a jeho dve deti vo veku 10 a 17 rokov. Staršia žena, ktorá zahynula, bola jeho svokra.

Muža a deti, ktorým sa podarilo z bytu uniknúť, ošetrili pracovníci rýchlej zdravotníckej pomoci. Záchranári na mieste ošetrili aj členov policajnej hliadky, ktorí sa nadýchali splodín.

Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. Zatiaľ zistila, že otec detí sa snažil požiar uhasiť aj so susedom, ale nepodarilo sa im to.


Foto: shutterstock

Čítajte viac: poziar

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím