03.01.17

Pruh pri Auparku mešká

Foto: Veronika Janušková

Nový jazdný pruh pri Auparku v smere od Palackého na Štúrovu ulicu, ktorým sa motoristi vyhnú zdĺhavej slučke cez Fejovu, je už síce hotový, no autá po ňom stále nejazdia. Prebieha kolaudačné konanie, termín otvorenia známy nie je. 

Nový protipruh pri Auparku mal podľa pôvodného záväzku z októbra, keď sa jeho výstavba začala, zjednodušovať dopravu pri prejazde cez Námestie osloboditeľov už v polovici decembra. Zatiaľ po ňom však neprešlo jediné auto, a to aj napriek tomu, že vyzerá byť dokončený.  

„My, ako spoločnosť HB Reavis, sme komunikáciu odovzdali mestu začiatkom decembra, približne okolo desiateho, s tým, že aktuálne prebieha kolaudačné konanie,“ povedal pre  KOŠICE:DNES Sebastian Revay z komunikačného oddelenia firmy HB Reavis, ktorá výstavbu pruhu za približne 100-tisíc eur realizovala. Vyplýva jej to totiž zo záväzku riešiť dopravnú situáciu na Námestí osloboditeľov, ktorou jej podmienili povolenie pre výstavbu obchodného centra Aupark.  

S otázkou, v akom stave je kolaudačné konanie a kedy prejdú autá po novom pruhu, sme sa obrátili na mesto Košice. Odpoveď nám však do uzávierky neposkytli. Podľa vyjadrenia vedúceho komunikačného referátu Jozefa Marka z polovice decembra môže byť kolaudačné rozhodnutie vydané desať dní po doručení oznámenia o kolaudačnom konaní. 

Foto: Veronika Janušková

Šulc
Zdieľať článok:

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v odbore žurnalistika. Svoju kariéru však odštartoval ako redaktor v Hospodárskych novinách a dnes pôsobí v KOŠICE:DNES ako redaktor spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím