17.03.17

Raši chváli tempo prác pri VSS

foto: Tomáš Koníček

Primátor Košíc Richard Raši aj zhotoviteľ rekonštrukcie električkových tratí sú spokojní s tým, ako postupujú stavebné práce.

Na križovatke VSS sa pracuje dvanásty deň. Uzatvorený dôležitý dopravný uzol skomplikoval cestu najmä obyvateľom Barce a Šebastoviec. 
Podľa primátora Richarda Rašiho stavba napreduje podľa harmonogramu. „Dopravu rekonštrukcia skomplikovala, ale práve vďaka riadeniu štátnou políciou sú zápchy z môjho osobného pohľadu i z pohľadu vodičov zvládnuteľné i pri týchto veľkých obmedzeniach,“ uviedol včera počas kontrolného dňa na stavbe.  

Dobrou správou podľa neho je aj to, že sa nevyskytli žiadne mimoriadne technické alebo iné problémy. Zároveň dodáva, že tento uzol je unikátny v tom, že tu môžu pracovníci robiť aj mimo pracovnej doby, kým to svetlo dovolí, keďže nie je v bezprostrednej blízkosti obytných zón. Raši tvrdí, že ak si to bude situácia vyžadovať, tak v budúcnosti môžu stavbári prejsť aj na trojzmenný pracovný režim. 

Stavba pokračuje podľa plánu a zápchy na cestách sa dajú zvládnuť, hovorí primátor Richard Raši.
Stavba pokračuje podľa plánu a zápchy na cestách sa dajú zvládnuť, hovorí primátor Richard Raši.

Skončiť majú v lete    

„Veríme, že v tomto tempe sa bude pokračovať tak, aby sa v termíne, ktorý je plánovaný v tomto lete, stavba dokončila, a aby sa mohla táto križovatka spustiť nielen v zmodernizovanom, ale aj bezpečnom režime,“ povedal.  

Aj podľa Vladimíra Bálinta z Eurovie sa harmonogram dodržiava. Hovorí, že problémy, ktoré sa vyskytnú, priebežne riešia, aby nedochádzalo k zdržaniam. „Začali sme s demontážou kolového zvršku trakčných vedení. Vďaka priaznivému počasiu sme sa pustili aj do reprofilácie mostného objektu.“

Prioritami najbližších dní sú podľa neho káblovody a prekládky všetkých sietí. „Pustiť by sme sa mali aj do samotnej konštrukcie telesa koľajníc,“ dodáva.

Eurovia má riešiť hluk aj znečistené cesty    

Podnety, najmä od obyvateľov Barce a Šebastoviec, dostáva Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), priznáva R. Raši. Podľa neho ale upraví spoje tak, aby sa čo najviac znížilo nepohodlie cestujúcich. Mesto aj Eurovia tiež zhodne tvrdia, že sa budú zaoberať podnetmi obyvateľov, ktorí sa sťažujú na ruch pri odvoze stavebného odpadu cez víkendy. Riešiť sa majú aj mechanizmami znečistené cesty.  Podľa Romana Danka z DPMK nezaznamenali na náhradných linkách väčšie problémy alebo meškania. „Spoje jazdia podľa cestovných poriadkov. Nepohodlie cestujúcich sa budeme snažiť minimalizovať, avšak obmedzenia tam určite budú,“ doplnil.

(MIS)
Foto: Tomáš Koníček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím