19.03.17

Spis Paškovcov zamrzol na súde

Foto: Robo Hakl

Kauza bitky bratov Paškovcov sa nehýbe. Spis držia na súde už druhý mesiac.   

Incident sa stal ešte v novembri 2015 na Hlavnej ulici. O rok dostal obžalobu na troch synovcov bývalého podpredsedu Smeru sudca Okresného súdu Košice I. Odmietol ju s vysvetlením, že pri vyšetrovaní prípadu došlo k porušeniu práva na obhajobu obvinených, lebo neboli objasnené skutočnosti, ktoré by mohli svedčiť v prospech obvinených.  

Krajský súd v Košiciach koncom januára sťažnosť prokuratúry proti tomuto rozhodnutiu zamietol.  

„Okresný súd vlani obžalobu odmietol s tým, že vyšetrovanie je potrebné doplniť. Po zamietnutí našej sťažnosti krajským súdom nám však doposiaľ neposlali spis. Preto sme nemohli zatiaľ doplniť vyšetrovanie,“ povedal hovorca prokuratúry Milan Filičko. 

Súd zatiaľ neodpovedal 

Denník KOŠICE:DNES od hovorkyne Krajského súdu v Košiciach Marcely Gálovej nedostal odpoveď na otázku, či existuje lehota na vrátenie spisu späť prokuratúre. 

„Odvolací senát sa stotožnil so závermi okresného súdu, že policajt nedodržal postup upravený v Trestnom poriadku a písomne neupozornil obvinených na prísnejšiu zmenu právnej kvalifikácie stíhaného skutku," vysvetľovala v januári rozhodnutie krajského súdu. 

Podľa policajného obvinenia aj kamerových záznamov nočný incident pred pizzériou začal tak, že Branislav Paška začal obťažovať na ulici mladú ženu, čím vyvolal fyzický konflikt s jej priateľom, tetou a jej partnerom. Keď dievča chcelo brániť priateľa, ktorého všetci traja obvinení na zemi bili a kopali, dostala údery aj ona. Podľa znalcov utrpela zranenia s dobou liečenia do ôsmich týždňov.

Foto: Robo Hakl

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím