15.11.16

Správa mestskej zelene sa pripravila na zimu

Správa mestskej zelene (SmsZ) je podľa slov jej riaditeľa Róberta Trtíka oddnes pripravená zabezpečiť zimnú údržbu. 

Ten ďalej uvádza, že pripravenosť na nadchádzajúce zimné obdobie v sebe zahŕňa odstraňovanie snehu z vybratých pieskových a dláždených chodníkov a prechodov v zeleni na území mesta, vrátane posypu a eventuálneho odvozu snehu. Neudržiavané plochy sú označené tabuľkami: Chodník v zime neudržiavaný.

„SMsZ zabezpečí zimnú údržbu na celkovej ploche viac ako 6000 štvorcových metrov. Najviac z nich je v mestskej časti Staré Mesto, keďže tam sa SMsZ stará najmä o verejné parky, ale aj napríklad o dláždené chodníky v parkoch na Hlavnej ulici,“ povedal Trtík. Dodal, že o ostatné chodníky v meste sa stará mesto Košice prostredníctvom spoločnosti Kosit. Trtík tiež zdôraznil, že napriek údržbe a čisteniu chodníkov je v zimnom období nevyhnutnosťou dodržiavať pri pohybe po týchto chodníkoch zvýšenú opatrnosť, aby nedošlo k zbytočným úrazom. 

Pripravená je aj technika

Pre plynulé zabezpečenie zimnej údržby má mestský podnik pripravené mechanizmy -  dva kusy kolesového traktora so zhrňovacou radlicou, rýpadlo – nakladač, šesť kusov nákladných kontajnerov a posypovač.

SMsZ zároveň upozorňuje, že podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Košice o zimnej údržbe je povinnosťou vlastníkov nehnuteľností starať sa o čistenie chodníkov počas zimnej údržby, čo znamená ich zametanie, odstraňovanie snehu, ľadu, blata a pod. Subjekty zodpovedné za zimnú údržbu musia byť vybavené potrebným náradím. 

Chodníky pred rodinnými domami a domami v správe spoločenstva vlastníkov bytov musia byť vyčistené každý deň do 6.00 h ráno. V prípade zlých poveternostných podmienok sa čistenie vykonáva i v priebehu dňa, podľa potreby. 

(RED)
Foto: Veronika Janušková

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím