19.05.17

Štvorylku predviedlo takmer štyritisíc Košičanov

Foto: Veronika Janušková

Na jeden veľký tanečný parket sa dnes napoludnie zmenil priestor na Hlavnej ulici od Immaculaty takmer až k Tescu. V rámci celoeurópskeho festivalu štvorylky ju predviedlo spolu 3976 Košičanov. 

Spolu s nimi tento historický tanec predvádzali v ďalších 57 európskych mestách. Zo Slovenska bolo prihlásených spolu vyše sedemtisíc účastníkov, takže Košičania tvorili viac ako polovicu. 

„V Európe sme tak, ako v minulom ročníku, boli najpočetnejší,“ oznámil po skončení tancovania jeden z organizátorov podujatia Milan Plačko z tanečného klubu Meteor. Rekord to však nebol, v roku 2012 sa štvorylkového festivalu zúčastnilo vyše osemtisíc Košičanov.

Dnešná štvorylka však priniesla najväčší vekový rozsah tanečníkov. Prvýkrát sa jej totiž zúčastnili seniori z viacerých košických klubov a na druhej strane zasa druháčikovia zo Základnej školy v Haniske. Drvivú väčšinu tvorili žiaci druhého stupňa košických základných škôl a študenti stredných škôl. Na pódiu im predtancovávali spolu s organizátormi Milanom Plačkom a Alžbetou Ligovou aj primátor Richard Raši a viceprimátorka Renáta Lenártová.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: tanec podujatia

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím