02.01.17

V jazere plávali tulene

Foto: oli

Už po sedemnástykrát sa Košické tulene rozhodli osviežiť v ľadovej vode. Vítanie Nového roka v košickom Jazere medzi kryhami je pre otužilcov každoročnou tradíciou.

Na košickom Jazere bolo včera popoludní poriadne mrazivo. Ani dvojstupňová voda a teplota vzduchu sedem stupňov pod nulou s miernym vetríkom neodradila „tuleňov“ od kúpeľa. Odvahu na kúpanie nabralo približne 50 otužilcov, medzi ktorými nechýbali ani ženy. 

Ohriali sa šampanským  

Pred vstupom do ľadového kúpeľa sa tulene ohriali šampanským. Všetko najlepšie v novom roku a veľa lásky poprial účastníkom tradičného novoročného obradu zakladajúci člen Košických tuleňov Marián Jaroš. Po prípitku si otužilci obliekli plavky či neoprénové rukavice a  topánky. Keďže sa pár členov kúpalo v jazere aj na Silvestra, na Nový rok už otužilcov čakalo vysekané miestečko na kúpanie. Vstup do vody im spríjemňovali vianočné pesničky.  

Mrazivo, ale veselo

Úsmev im nezamrzol ani vo vode. Počuť bolo aj spev, pokriky a potlesk. Ako uviedol Marián Jaroš, neexistuje žiaden vekový limit pre tých, ktorí sa rozhodnú otužovať. Ich spolok má 80 evidovaných členov vo veku od 10 do vyše 70 rokov. Aby človek mohol takto otužovať, potrebný je len dobrý zdravotný stav. Dĺžku, ktorú chce stráviť medzi kryhami vo vode, si musí určiť každý sám. Podľa Jaroša je najdôležitejšie, aby sa „tuleň“ cítil vo vode dobre. „Človek si musí užiť studenú vodu.“ 
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím