22.11.16

Vianočné stromčeky na prenájom sa rýchlo „rozchytali“

Správa mestskej zelene (SMsZ) aj tento rok ponúkla v Košiciach možnosť prenájmu vianočného stromčeka v kontajneri. Od 15. novembra sa záujemcovia mohli zaregistrovať na stránke SMsZ a stromček si objednať. Ten im pracovníci podniku privezú v termíne od 12. do 16. decembra domov a po Vianociach aj odvezú späť.

Uvažujú o väčšom počte stromčekov 

„Očakávali sme veľký záujem o prenájom stromčekov, ale skutočnosť nás naozaj prekvapila,“ povedal riaditeľ SMsZ Róbert Trtík. Všetkých sto ponúkaných smrekov pichľavých bolo podľa jeho slov doslova rozchytaných v priebehu niekoľkých hodín. „Tento záujem nás pochopiteľne teší, ale zároveň nás núti uvažovať o ďalšom skvalitnení služieb,“ doplnil. 

V podniku teraz uvažujú o tom, že v budúcom roku pravdepodobne ponúknu na prenájom viac kusov vianočných stromov. „Všetko bude závisieť od našich kapacitných možností. Nie sme vybavení na to, aby sme dokázali rozviesť do domácností našich klientov príliš veľký počet stromčekov. Na druhej strane si musíme urobiť prieskum trhu a zistiť, či by bol záujem o ich prenájom aj vtedy, ak by si zákazníci museli zabezpečiť odvoz vlastnými silami,“ doložil Trtík.

Tohtoročná novinka

SMsZ pripravila v tomto roku aj jednu novinku. Ide o možnosť zakúpiť si ozdobný obal na  kontajner, v ktorom je vianočný stromček. 

Zákazníci takisto môžu počas prenájmu poslať na email smsz@smsz.sk alebo dlhosova@smsz.sk fotografiu svojho ozdobeného stromčeka a zapojiť sa do súťaže Výber najkrajšieho vianočného stromčeka. Víťaz získava  prenájom na jeden kus stromčeka na budúci rok zdarma. Meno víťaza uverejní Správa mestskej zelene 30. januára 2017 na stránke vianocnestromceky.smsz.sk. 

Okrem toho sa 15. decembra za účasti riaditeľa organizácie vylosuje výherné číslo z tohtoročných objednaných stromčekov. Zákazník, ktorý bude vlastniť výherné číslo stromčeka, získa prenájom na obdobie tohtoročných Vianoc zdarma.

(RED)
Foto: Ivan Fleischer

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím