03.05.17

VSE City Run – 2748 bežcov a 6582 eur na charitu

foto: Veronika Janušková

Centrum Košíc dnes patrilo 10. ročníku podujatia VSE City Run, najväčšej charitatívnej bežeckej akcii na Slovensku. 
 
Tá vyvrcholila v stredu o 17. hodine behom na štvorkilometrovej trati v uliciach centra nášho mesta. Do celodenného programu sa zapojilo celkovo 2748 bežcov. Naplnili sa tak predpoklady organizátorov o prekonaní minuloročného účastníckeho rekordu 2600 bežcov. 
 
Po Medzinárodnom maratóne mieru je VSE City Run druhé najväčšie bežecké podujatie v Košiciach. Okrem veľkej masy rekreačných športovcov sa na štart opäť postavili aj členovia mnohých športových klubov z Košíc. Preteky spájajú šport a charitu, heslo podujatia znie: Vyhráva jeden, pomáha každý. Z predaja štartových čísel pre zúčastnených bežcov, ale aj vďaka ubehnutým kilometrom počas ôsmich hodín na bežeckom páse, bola vygenerovaná celková finančná čiastka 6582 eur, ktorá pripadne Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 
 
„VSE City Run sa vždy nesie v znamení srdečnej a prajnej atmosféry. Prvoradá je radosť z behu a podpora tých, ktorí to potrebujú. Výsledný čas bežcov nie je najdôležitejší. Sme radi, že v Košiciach neustále pribúdajú ľudia, ktorí sa tešia zo športu a zo solidarity voči druhým,” povedal po podujatí za organizátorov Branislav Koniar. 
 
Aby sme úplne nevynechali aj súťažný rozmer charitatívneho behu, tak doplníme, že medzi mužmi bol najrýchlejší Tibor Sahajda a v ženskej kategórii zvíťazila Katarína Lamiová. Mediálny dom KOŠICE:DNES zastupoval na trati šéfredaktor nášho onlinu Martin Bohunický. Bežcov „podržalo” aj počasie, na Hlavnú ulicu začali padať prvé dažďové kvapky až vo chvíli, keď bola drvivá väčšina účastníkov 10. ročníka podujatia VSE City Run už v cieli.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: beh VSE

Lacko
Zdieľať článok:

Pôsobil 11 rokov v denníku Šport, neskôr ako organizačný riaditeľ Rádia Šport. Dnes prináša Košičanom zákulisie športu ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím