20.03.17

Zábradlie na križovatke vytvára prekážku

Foto: Veronika Janušková

Zábradlie sťažuje na križovatke ulíc Moyzesova a Štúrova vodičom výhľad na autá prichádzajúce od Námestia osloboditeľov. Polícia prekážku obhajuje.  

Zábradlie bolo nainštalované, aby zabránilo chodcom prechádzať cez cestu mimo priechod. Pred rekonštrukciou električkových tratí bola na tomto mieste „zebra" so svetelnou signalizáciou. 

„Problém je, ak na križovatke nefunguje semafor. Vtedy nevidieť autá, ktoré prichádzajú po Štúrovej, pretože ich zakrýva zábradlie. Niekedy je to risk,“ konštatoval vodič Miro s tým, že autom musí vojsť hlbšie do križovatky, aby niečo videl.

Polícia: Zrážali tu chodcov 

Polícia zábradlie obhajuje tým, že v minulosti tam dochádzalo ku kolíziám medzi autami a chodcami.

„Pôvodný priechod bol zrušený. V rámci stavby IKD Košice bol presunutý približne 100 metrov späť k nástupišťu električky.

Križovatku krajský dopravný inšpektorát nevedie ako nehodové miesto,“ povedal policajný hovorca Alexander Szabó. 

Doplnil, že na tomto mieste postačuje značka „Stoj, daj prednosť v jazde". 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: doprava chodci

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím