12.05.17

Začali sa Dni dobrovoľníkov

Foto: Iveta Vaculová

V piatok začali Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice. Pomôcť deviatim organizáciám sa chystá okolo 400 dobrovoľníkov.  

Podujatie každoročne začala Hutnícka kvapka krvi dnes o šiestej ráno v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde očakávali okolo 90 bezplatných darcov krvi.

Prichádzali aj celé rodiny

„Krv budeme odoberať až do 12. hodiny a zatiaľ prišlo asi 80 % prihlásených darcov. Odbery prebiehajú úplne bez problémov, povedala Nikola, ktorá na oddelení ako dobrovoľníčka usmerňovala prichádzajúcich darcov.

Medzi darcami sa objavila pani Jitka Urbaniková, ktorá prišla darovať krv po 30 rokoch. „Predtým som bola darovať krv asi trikrát, a teraz som sa rozhodla vrátiť sa k tejto ušľachtilej činnosti.“

„Tohtoročná kvapka krvi prebieha veľmi dobre a väčšinu darcov máme za sebou. Máme však aj príklady, keď chodia darovať krv viacerí členovia rodiny,“ povedala Annamária Bratková, primárka hematologického oddelenia na Poliklinike v Šaci.

Rodinka Gabaniová sa pravidelne zúčastňuje odberov. Obaja rodičia pracujú v U. S. Steele a krv darovali už viac ako 40-krát. „Keď boli naše deti mladšie, občas sme ich brávali so sebou. Dnes už synovia a dcéra, ktorí ešte študujú. chodia na takéto akcie sami a krv už darovali šesťkrát,“ povedala pani Gabaniová.

Foto: Iveta Vaculová

Čítajte viac: dobrovolnici

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím