30.03.17

V košickom Hniezde záchrany našli zdravé dievčatko

Ilustračné foto: shutterstock

Bábätko sa v Hniezde záchrany našlo 28. marca okolo poludnia. Dievčatko má asi 9 dní, je dlhé 48 cm a váži vyše 3300 gramov.

Dievčatko bolo oblečené v dupačkách a zabalené v deke, bol pri ňom aj oznam, že sa volá Zara. Dieťa je v poriadku, nenašli sa na ňom žiadne známky týrania a momentálne sa nachádza na Neonatologickom oddelení UNLP Košice na Rastislavovej ulici. 

Hniezdo záchrany vzniklo v UNLP Košice v decembri 2005 ako 10. v poradí na Slovensku. Prvé dieťa sme v ňom našli na ďalší rok v apríli. Zara je už 12 bábätko v poradí. 

Naši pracovníci hneď po nájdení dieťatka kontaktovali sociálnu pracovníčku a tá následne kontaktovala Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Ten žiada o umiestnenie bábätka do pestúnskej starostlivosti, čo by bol samozrejme ten lepší prípad, alebo do detského domova. Ak si po dieťa príde biologická matka, takýto prípad už rieši spomínaný Úrad práce,  sociálnych vecí a rodiny.

(unlp)

Foto: shutterstock
 

Čítajte viac: unlp dieta

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím