20.04.17

Zastávku preložia, semafor prestavia

Foto: Veronika Janušková

Doprava na Národnej triede sa po spustení obmedzení v súvislosti s rekonštrukciou električkovej trate na Komenského poriadne skomplikovala. Čitatelia nás upozornili na miesta, na ktorých by malá úprava mohla situáciu odľahčiť.

Prvým z nich je semafor na križovatke Národnej triedy s ulicou Slovenskej jednoty pri budove Národnej banky. „V smere od Mieru ku Štefánikovej ulici je interval veľmi krátky. Práve tam sa nakopia autá, ktorých teraz býva oveľa viac ako normálne. Ak by interval predĺžili, kolóny by sa na tomto mieste tvorili len v menšej miere,“ povedala nám košická vodička. 

Krátky interval zelenej prispieva k vytváraniu kolón na Národnej triede.
Krátky interval zelenej prispieva k vytváraniu kolón na Národnej triede. / Foto: veja

Kompetentní na referáte dopravy magistrátu už podnet riešia. „Na úprave signálneho plánu danej križovatky sa pracuje, zatiaľ ale ešte nevieme, kedy bude implementovaný do radiča,“ informovala nás hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Ďalším miestom, na ktoré nás vodiči upozornili, je dočasná zastávka v blízkosti budovy niekdajšieho Železničného riaditeľstva pred Jumbo centrom. Premiestnili ju tam z pôvodného miesta pri blízkej kruhovej križovatke pre stavbu komplexu Mlynská bašta. Stojace autobusy však úplne zatarasia jeden jazdný pruh, čo za mimoriadne hustej premávky opäť spôsobuje zdržanie. Aj tento problém však už na magistráte riešia. „V priebehu dnešného dňa bude zastávka premiestnená na pôvodné miesto – Mlynská bašta,“ povedala nám L. Šnajdárová. 

Túto zastávku vracajú späť ku kruhovej križovatke. / Foto: veja
Túto zastávku vracajú späť ku kruhovej križovatke. / Foto: veja
Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím