06.04.17

Železničná stanica dostane novú fasádu a strechu

Foto: Veronika Janušková

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) predstavili svoj nový investičný plán na roky 2017 až 2019, ktorý ráta s opravou 25 komplexov. Bokom nezostali ani Košice.

Dostanú 240-tisíc eur na rekonštrukciu strechy a fasády budovy železničnej stanice. Najprv musia železnice vybrať zhotoviteľa.   

„Podľa plánu by rekonštrukcia mala začať v roku 2019,“ uviedla Martina Pavliková z Odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR.  

Ešte sa nedá určiť, ako dlho potrvajú práce, lebo nie je známy projekt organizácie stavby. „Rekonštruovať sa bude strecha nad reštauráciou a fasáda od nástupíšť, ktoré neboli súčasťou doterajšej revitalizácie, avšak stavebno-technicky a esteticky budú nadväzovať na už hotové prvky budovy,“ pokračuje Pavliková.

Budova košickej železničnej stanice sa totiž komplexne obnovila v rokoch 2006 až 2016. Železnice túto modernizáciu riešili partnerstvom so súkromným investorom, spoločnosťou Achiles Slovakia, ktorý za svoje vlastné prostriedky zrekonštruoval najmä interiér stanice a ako protihodnotu získal zmluvu na využívanie komerčných priestorov na dobu 30 rokov. Achiles preinvestoval 6,7 milióna eur. Železničná stanica v Košiciach sa rekonštruovala aj v rokoch 1896 a 1974.

Foto: Veronika Janušková

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím