28.12.16

Zvažujú výstavbu garážového domu

Foto: Jana Vargová

Na Sídlisku Ťahanovce sa opäť začína riešiť parkovanie. Košická firma Sell Slovakia predložila mestskej časti investičný zámer na stavbu garážovo-parkovacieho objektu na Sofijskej ulici.

Tento objekt by mal mať na prvom nadzemnom podlaží 60 garážových boxov a na druhom nadzemnom podlaží – streche - 50 parkovacích miest s doplnkovými plochami parkovej zelene. Vjazdy do troch modulov garážových boxov by mali byť riešené z dolnej úrovne Sofijskej ulice pred bytovými domami Sofijská 10, 11 a 12. Vjazd na plochu strechy s parkovacími miestami je riešený centrálne z hornej úrovne Sofijskej ulice. Pozemok pre túto stavbu je v súčasnosti nezastavaný a je zatrávnený.

Vizualizácie: mč
Vizualizácia: mč

Mestská časť pre potreby vydania záväzného stanoviska pre investora chce poznať názor čo možno najväčšieho počtu obyvateľov Sofijskej, ale aj Juhoslovanskej ulice. Preto žiada dotknutých obyvateľov o stanovisko, ktoré je možné zasielam mailom na adresu mutah@tahanovce.sk, alebo ho môžu doručiť v písomne do schránky umiestnenej pri vstupe do budovy miestneho úradu, či zaslať poštou.

Investor tiež zaktualizuje svoje prieskumy, ktoré sa týkajú záujmu obyvateľov o nadobudnutie vlastníctva garážového boxu alebo parkovacieho miesta.

Foto: Jana Vargová

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím