19.04.17

Košice sa dajú spoznávať aj na koni či z kanoe

Foto: hucultour.sk

Vedeli ste, že naše mesto môžete preskúmať aj inak ako pešo či autom? Ak nie, skúste sa inšpirovať zaujímavými tipmi, ako využiť jarné dni. 

Pre tých, ktorých už omrzeli pešie prechádzky, môže byť ideálnym pomocníkom Segway. Hodí sa pre každého, kto hľadá vzrušujúci spôsob na prieskum zaujímavých miest, a zároveň si pri tom chce oddýchnuť. Ľahko zvládne aj terénne nerovnosti ako jamy, kamene, stúpania či klesania bez toho, aby ste pohli nohou.

Na dvojkolesový elektrický dopravný prostriedok, ktorý k svojmu pohybu využíva dynamickú stabilizáciu, sa stačí postaviť. Informácie o jeho zapožičaní v Košiciach nájdete na stránke zajazdisi.sk. 

Ponúka jednoduchšie trasy okolo jazera na Sídlisku Nad jazerom, ale aj náročnejšie lesné terény. „Trasu vieme prispôsobiť. Pokiaľ zákazník nemá vlastnú, môžeme nejakú odporučiť," hovorí poskytovateľ služby Peter Onofrej. 

Maximálny počet ľudí na jeden výjazd je päť. Po Košiciach ich sprevádza inštruktor.  

Foto: shutterstock
 Segway je elektrický dopravný prostriedok, na ktorý sa stačí postaviť. / Foto: shutterstock

Niečo pre romantikov

Na turistické jazdenie na koni v okolí Košíc láka Hucul klub Košice. Ponúka služby pre deti aj dospelých. Môžete si vyskúšať rekreačné jazdenie, jazdu na koni, viacdňové putovanie, či dokonca jazdu v koči.   

Turistika v sedle či v záprahu môže byť neopakovateľným zážitkom. „Zvierací spoločník vás odvezie na piknik alebo viacdňové stanovanie štýlovým dopravným prostriedkom," láka cestujúcich klub. Koníky Sírius a Raivo ťahajú aj originálnu historickú električku prestavanú na koč v minulosti používanú na jazdu v teréne aj na poľovačkách. Vyrobená je z klasickej konštrukcie s drevenými kolesami.

Foto: hucultour.sk
 Rozprávkový pohľad si môžete užívať priamo z koča. / Foto: hucultour.sk

Adrenalín na vode 

Milovníci dobrodružstva určite nepohrdnú raftingom alebo splavom Hornádu. Pokocháte sa prírodou z inej perspektívy, a zároveň budete tráviť voľný čas športom. Okrem splavov nenáročných riek napríklad na kanoe či kajaku, je možné pokoriť aj tie divoké, ktoré sú zárukou adrenalínového zážitku. Pozor na vás dajú inštruktori.

Raft na nafukovacej lodi si môžete vyskúšať vo väčšej skupine. Do člna sa zmestí až desať ľudí. Nenáročný terén je dokonca vhodný aj pre rodiny s malými deťmi. V Košiciach sa prostredníctvom kurzu môžete naučiť aj základy ovládania kajaku či kanoe. 

Lodenica s požičovňou je asi 160 metrov pod Ťahanovským mostom na pravom brehu Hornádu. Informácie nájdete na stránke splavujeme.sk.

Foto: Peter Krbata
Raft na nafukovacej lodi sa dá vyskúšať aj vo väčšej skupine. / Foto: Peter Krbata

Oľga Točiková
Foto: hucultour.sk

Točiková
Zdieľať článok:

Je absolventkou mediálnych štúdií v Prešove. Popri štúdiu praxovala v Zajtrajších novinách či Korzári. Počas filmového festivalu sa podieľala na prílohe denníka artfilmfest:dnes. Momentálne pôsobí v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím