03.01.17

V Šaci sa rodí dobre

Foto: Ivan Fleischer

V Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa narodilo v roku 2016 až 1 980 detí, čo je o 124 detičiek viac v porovnaní s rokom predošlým.

Prvé novorodeniatko roku 2017 privítal tím lekárov a sestier Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v nedeľu 1. januára o 8:25, kedy sa na svet vypýtal Peťko. Prvorodené dieťatko mamičky Viktórie a otecka Petra z Košíc je zdravý chlapček s ideálnymi mierami 3 830 gramov a 52cm.

Foto: Nemocnica Šaca
Foto: Nemocnica Šaca

Nový rok bol na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Šaci v porovnaní s bežnými dňami v roku pokojný, narodili sa iba 4 bábätká, pričom zvyčajne sa tu narodí aj 7 detí denne. 4 bábätká sa narodili na Silvestra aj na Vianoce. 

V uplynulom roku mali prevahu chlapci, ktorých sa narodilo 999. Dievčat sa narodilo 981. Dvojčiat sa narodilo v Šaci 19. Rodičia svoje ratolesti najčastejšie pomenúvali menami Ema, Natália a Laura. Najobľúbenejšie medzi chlapčenskými  menami boli Sebastián, Richard či Martin. Prívlastok najväčšie bábätko pôrodnice v Nemocnici Košice-Šaca si vyslúžilo dieťatko s pôrodnou váhou 5 160 gramov a za najnevšednejšie mená boli označené Ryan a Felícia. 

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca nesie titul Baby friendly hospital od roku 2007, a tým zaručuje prostredie priateľské k matkám a ich deťom. V priebehu posledných rokov sa Gynekologicko-pôrodnícka klinika stala významným poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti nielen v príslušnej spádovej oblasti, ale aj v širokom regióne. Poskytuje komplexnú starostlivosť v tehotnosti, počas pôrodu a v šestonedelí. Rodička si môže zvoliť aj tzv. alternatívne formy pôrodu. Klinika poskytuje tiež liečebno-preventívnu špecializovanú starostlivosť ženám s gynekologickými ochoreniami. Ročne sa na Gynekologicko-pôrodníckej klinike hospitalizuje 3490 pacientok, vykoná sa 1961 pôrodov, 1820 operačných výkonov a v jednodňovej zdravotnej starostlivosti 1261 operačných výkonov.

Foto: Ivan Fleischer
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím