13.04.17

Na festivale v Cannes sa predstaví prvý slovenský film, natočil ho Košičan!

foto: sfu.sk

Slovenská kinematografia prepisuje históriu. Film Vychladnutie sa dostal medzi 15 najočakávanejších projektov tohoto roka a predstaví sa na jednom z najslávnejších filmových festivalov na svete.

Elektráreň zatvárajú - nezamestnanosť dominuje v meste na východnom Slovensku. Ágoston, vysoký muž rodinný typ päťdesiatníka sa vydá na cestu východnou Európu v zúfalej nádeji si nájsť prácu a splniť si sen - chytiť veľkú rybu. V Baltiku sa ocitne osamotený a bez ničoho. Táto cesto ho posúva stále hlbšie a hlbšie do mora bizardných udalostí a stretnutí: s vysokou priateľskou ženou, ruským priateľom s nepriateľskými úmyslami a so smutným vypchatým zajacom bez uší. Vlny sa obtierajú o piesok, znova sa vracajú do mora. Nová vlna prichádza zotrieť to predošlú. Tu more končí, určite tu nezačína.

Film Györgyho Kristófa, rodáka z Košíc, je súčasťou platformy L´Atelier - tá je súčasťou slávneho festivalu a ponúka priestor mladým, talentovaným filmárom, dostať svoje diela medzi filmovú smotánku. Pre mnohých je len účasť v tomto výbere doslova štartovacím mostíkom do sveta veľkej kinematografie. Film Vychladnutie je vôbec prvým projektom v histórií našej krajiny, ktorý sa do tohto prestížneho výberu prepracoval.

Györgymu držíme v Cannes palce, ukáž všetkým, že práve na východe sa rodia tí najšikovnejší ľudia na Slovensku!

foto: sfu.sk

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím