07.02.17

Brajkovič skončil, no bude sa modliť, aby býci získali titul

Foto: Veronika Janušková

Uplynulé kolo Eurovia SBL prinieslo veľké prekvapenie. Basketbalisti KB Košice doma podľahli Lučencu 102:113. Býci zaskočili svojich fanúšikov, pod vlastnými košmi inkasovali nevídaný počet bodov. A prehra mala dohru, chorvátsky tréner Dražen Brajkovič pri mužstve skončil.

Dostať na vlastnej palubovke 113 bodov je porcia, akú ani v mužskom basketbale bežne nezaregistrujete. Sobota bola pre trénera Dražena Brajkoviča nočnou morou. „Trénera robím veľmi dlho, ale toto som ešte nezažil. Seriózny tím takto neprehrá, toto nebol normálny zápas. Aj keby sme hrali s Realom Madrid tak nemôžeme dostať 113 bodov. Pri všetkej úcte k Lučencu, toľko bodov nám dať nemôžu. Ten výsledok je pre mňa ako trénera tragédia. Naznačil, že v našom mužstve niečo nie je v poriadku. Alebo je možno zlý tréner... No pri skladbe nášho mužstva, aj keby sedela namiesto mňa na lavičke moja manželka alebo moja mama, tak 113 bodov dostať nemôžeme,“ povedal nám odvolaný chorvátsky tréner KB Košice Dražen Brajkovič.

Mužstvo nespoznával

Býci sú stále na prvom mieste, prehrali zatiaľ päťkrát. Prievidza má o prehru viac, Inter o dve. „Dva mesiace sme v tabuľke na prvej pozícii. Po výhre v Komárne som povedal, že to máme vo svojich rukách. Na 70-80 percent by mal ísť tento tím do play-off z prvej priečky, hoci prišla prehra, s ktorou sa nerátalo. Tak, ako som svoje mužstvo nespoznával proti Spišskej Novej Vsi, tak som ich nespoznával s Lučencom. Takto sa v košickom drese nebojuje. Ak nejdete na sto percent, veľmi rýchlo sa to prejaví. A výsledok posledného stretnutia s Lučencom vyslal istý signál...“

V stredu na lavičke Leško

V stredu sa býci predstavia v Leviciach. To už mužstvo povedie doterajší asistent Richard Leško. Nateraz nie je jasné, či bude hlavným trénerom dočasne, alebo až do konca sezóny. „Strávil som tu viac ako rok a bol to naozaj pekný čas. S klubom som mal veľmi korektný vzťah. Vážim si prezidenta KB Košice Františka Sabola, výborne sa mi spolupracovalo s Ivanom Benninghausom. Môj kontrakt sme ukončili, ale podali sme si priateľsky ruky. A ja mám len jedno želanie. Budem sa modliť za to, aby Košice získali majstrovský titul. Mužstvo je kvalitné, má na to. Stále je na vedúcej priečke a ja budem z domu z Chorvátska držať klubu Fera Sabola palce. Nech boh dá, aby tím KB Košice vyhral ligu,“ niekoľkokrát zopakoval D. Brajkovič svoje prianie.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: basketbal

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím