16.05.18

Horká pilulka na poslednej večeri

foto: tasr

Ďalšia rana košickému športu. V meste končí aj basketbalový klub KB Košice. Jeho prezident František Sabol vyjadril svoj postoj deň po finálovej sérii s Levicami. Prehratá partia o titul s koncom značky KB Košice podľa Sabola nesúvisí. Rozhodnutie totiž padlo už po druhom finálovom súboji.

V košickom klube teraz nebude témou, či po striebornej sezóne pri mužstve zotrvá tréner Čurovič, alebo to, kto z hráčov podpíše kontrakt na ďalšiu sezónu. Žiadna totiž nebude. Hráči KB sa to dozvedeli deň po poslednej prehre s Levicami. 

„Sedeli sme všetci v pondelok na večeri. Na internete akurát zverejnili oficiálne stanovisko pána Sabola a na to nám prezident klubu sám povedal, že klub končí. My hráči sme si to nazvali poslednou večerou. Ten koniec je extrémne horká pilulka. Nečakal som to, lebo pred pár týždňami nám bolo povedané, že klub vyzerá zdravo a bude pokračovať. Asi sa niečo muselo zmeniť. No rozhodnutie o konci vraj padlo skôr ako skončilo finále, takže zrejme ani zisk titulu by nepomohol,“ povedal nám sklamaný kapitán KB Košice Richard Körner (na snímke).

V Košiciach chcel hrať dlhšie

Körner je Košičan. Nádejal sa, že po minuloročnom návrate domov odohrá v rodnom meste viac sezón. „Tak v prvom rade som veril, že sezónu, v ktorej bolo veľa ťažkých momentov, zakončíme ziskom titulu. Vyhrali sme aspoň Slovenský pohár, myslel som si, že budeme pokračovať ďalej, hoci za sezónou chýbala čerešnička na torte v podobe zisku zlata. Ak by bol o mňa záujem a podmienky by ostali rovnaké, nešiel by som určite z Košíc inde. Takto si musím čo najskôr nájsť nové pôsobisko aj preto, že na Slovensku je trh malý.“

reklamná správa

Nový zákon o športe – kameň úrazu

Najväčším kameňom úrazu je aj podľa F. Sabola nový zákon o športe. Doteraz boli profesionálni športovci živnostníci, po novom sa majú stať zamestnancami. Ak by mali dostávať rovnaký plat, tak trvalý pracovný pomer poriadne navýši náklady klubu. Vo výrazne šetriacom režime s priemerným tímom prezident KB Košice v najvyššej súťaži fungovať nechce.

„Neviem, ako budú iné kluby riešiť situáciu. Hráčom by však podľa mňa výplaty o polovicu dole ísť nemali. Komukoľvek, kto zarába, ak by ste povedali, že dostane o 53 percent menej, tak by zrejme povedal, že ďalej nebude robiť to, čo doteraz. Športovci majú kariéru krátku, stačí zranenie a končíte. A to u nás v mužskom basketbale nie sú extrémne peniaze. Ale ak by sme mali mať len priemerný plat, tak to sa rovno môžeme niekde zamestnať a basketbalu sa venovať nie ako profesionáli, ale popri zamestnaní. Tomu, čo robíme, dávame desať mesiacov do roka všetko. Nemôžeme cestovať, pracujeme šesť dní v týždni, neviem, či si nezainteresovaný vie predstaviť, aké to je ťažké.“

Čítajte viac: basketbal kb kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím