29.06.18

Richard Körner ráta s tým, že skončí v zahraničí

zdroj: TASR

Slovenskú basketbalovú reprezentáciu čaká v nedeľu posledné vystúpenie predkvalifikácie o postup na európsky šampionát v roku 2021. V zápase so Švajčiarskom sa predstaví aj košický odchovanec Richard Körner, ktorý strávil poslednú sezónu v tíme KB Košice.

Už viete, kde budete pôsobiť v nasledujúcej sezóne?
V tom ešte jasno nemám. Ale riešim to so svojím agentom.

Máte z čoho vyberať?
Určite áno. Sú tu ponuky zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Práve teraz sa trh s hráčmi začína hýbať.

Akú možnosť preferujete? Chcete to po prvý raz skúsiť ako legionár?
Ak príde dobrá ponuka zo Slovenska, ak uvidím, že by som v tom klube mohol napredovať a že klub má aj vyššie ambície, tak nemám problém ostať v našej najvyššej súťaži. Ak nie, tak pôjdem do cudziny. Pravdou však je, že na Slovensku nie je ideálna situácia, takže viac pravdepodobné je, že skončím v zahraničí.

Narážali ste na zákon o športe a skutočnosť, že kluby musia kvôli odvodom za hráčov šetriť? 
Kluby v tejto chvíli nevedia, čo bude. Zatiaľ sa vyčkáva, aj manažéri tímov, ale aj hráči. Doposiaľ sa veľké prestupy neudiali. Kontrakt nemá viacero Slovákov. Ani Peťo Sedmák či Stano Baldovský sa ešte nikomu neupísali.

Doterajší kapitán býkov Richard Körner (s loptou) už košický dres neoblečie, tím KB nebude hrať v najvyššej súťaži. foto: tasr
Doterajší kapitán býkov Richard Körner (s loptou) už košický dres neoblečie, tím KB nebude hrať v najvyššej súťaži. foto: tasr

Už ste prehltli horkú pilulku v podobe konca profesionálneho tímu KB Košice?
Zo začiatku to bolo ťažké, ale ja sa snažím v živote hodiť za hlavu veci, s ktorými sa nedá pohnúť. Takže už nechcem riešiť, čo bolo.

Reprezentáciu čaká záverečné stretnutie v predkvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 1. júla v Bratislave so Švajčiarskom. Nakoľko vám tento termín narušil letné plány?
Som rád, že tentoraz je predkvalifikácia rozdelená na tri etapy. Predtým to bolo komplikovanejšie, celá predkvalifikácia sa hrala koncom leta. Tým pádom tam bola dlhá príprava a potom séria zápasov. To nám leto narušilo viac, sedem týždňom sme boli v národnom tíme a rovno z reprezentácie sme išli do prípravy v klube.

V kolónke výhier má Slovensko v A-skupine nulu. Dočkáte sa na záver víťazstva?
Nič iné si nepripúšťam. Vo Švajčiarsku sme odohrali vyrovnaný zápas a prehrali o pár bodov. Teraz hráme doma a iné ako víťazstvo neberiem. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Náš tím stratil šancu na postup do ďalšej fázy už dávnejšie. Pre slovenský basketbal nie je dobrou vizitkou, ak reprezentácia prehráva aj s nie typickými basketbalovými krajinami...
V športe to vyzerá presne tak, ako je to nastavené v celej našej krajine. Treba sa pozrieť na to, že národné mužstvo má vekový priemer 22 rokov. A mladí chlapci u nás nemajú toľko herných príležitostí ako v krajinách, kde môžete mať v klube dvoch-troch zahraničných hráčov. U nás majú kluby šesť legionárov, a tak polovica reprezentačného celku nemá dostatočné skúsenosti. 

Kvóta na počet legionárov by sa teda mala zmeniť a to by prospelo slovenskej reprezentácii?
Keď som bol mladší, tak som za Banskú Bystricu hrával 20 minút na zápas, ale iné je pôsobiť v klube, ktorý je na konci tabuľky a sezóna sa pre vás skončí v závere februára, ako keď ste v lepšom tíme, ktorý má ambície. V kvalitnom tíme sa bijete nielen s protihráčmi, ale aj s kvalitnými spoluhráčmi. No len trénovať nestačí, potrebujete hrať. Ak by mohlo v našich kluboch hrať menej cudzincov, reprezentácii by to pomohlo. Ale zase kluby by to neodobrili, lebo kvalita ligy by na nejaký čas mohla ísť dole. 

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Po Chorvátsku ešte na týždeň k moru
Odchovanec košického basketbalu Richard Körner už so svojou láskou strávil štyri dni na dovolenke v Chorvátsku v stredisku Umag. „Ešte sa chystáme na týždňovú dovolenku k moru. Budeme to riešiť na poslednú chvíľu. Ja sa už teraz teším, že strávim sedem dní v polohe ležmo s knihou v ruke, toto je moja vysnívaná dovolenka. Polovička bude rada, že sa bude opaľovať, po inom netúžime,“ podotkol Rišo.

Čítajte viac: basketbal kb kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím