22.09.16

Žirková: Dcérka Dorotka si aj poplače

Osemkrát ju vyhlásili za najlepšiu basketbalistku Slovenska. Trikrát vyhrala ženskú Euroligu. Zažila atmosféru olympiády, majstrovstiev sveta i Európy. Zuzana Žirková je vo veku 36 rokov hráčskou ikonou Good Angels Košice.

Spomedzi všetkých tímov, na ktoré v Rige narazíte, majú práve Košice najzvučnejšie meno v basketbalovej Európe. Stavia vás to do úlohy favoritiek?

Ideme do neznáma. Nemáme úplnú predstavu o kvalite našich súperiek, očakávam však od nich tvrdý basketbal. Chceme vyhrať všetky tri zápasy, nič iné neberiem. Do každého duelu vstupujem s cieľom zvíťaziť. Som maximalistka, inak by som nemohla športovať.

Tréner má k dispozícii iba deväť hráčok, ktoré za tri dni nastúpia na tri zápasy…

Musíme sa s tým vyrovnať a zabojovať. Chýbajú nám dve zahraničné hráčky, plus sme prišli o dôležitú oporu Anku Jurčenkovú. No stále máme veľkú silu a kvalitu. Chceme to potvrdiť na palubovke. Až samotné súboje nám ukážu, ako to pôjde

.

Dcérka Dorotka je hlavným zmyslom života košickej basketbalistky Zuzany Žirkovej.

Dcérka Dorotka je hlavným zmyslom života košickej basketbalistky Zuzany Žirkovej.

Ste mamičkou triapolročnej dcérky Dorotky. Aké bývajú vaše lúčenia, keď odchádzate preč z domu na pár dní?

Vždy je to ťažké. Malinká si niekedy aj poplače. Radšej jej preto netelefonujem, keď nie sme spolu, aby som ju na diaľku nerozcitlivela.

Dorotka úplne zásadne zmenila môj pohľad na svet a priniesla vnútorný pokoj do môjho života. Teraz sme v období, keď netrávime spolu až tak veľa času, ako by sme si priali. Basketbal je však moja práca.

Riga je nádherné mesto. Tešíte sa aj na tento nešportový rozmer výjazdu do hlavného mesta Lotyšska?

ola som tam už viackrát, je tam naozaj pekne. Vo voľnom čase si ho prejdeme. Spolu s babami z tímu tiež rady kávičkujeme. Pribalím si aj knihu a večer si pozriem dobrý fi lm, tak vyplním svoj mimobasketbalový program počas turnaja.

(BL)
Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím