PR 05.09.17

Nový trend úsporného bývania

ilustračné foto: shutterstock

Garážové parkovacie miesto priamo v bytových komplexoch, saunový domček alebo vínna pivnica. To sú len „malé“  štandardy dnešných stavieb  s energetickou  triedou  A,  teda s nízkymi nákladmi na bývanie.  Navyše  sú  konštruované  tak,  aby  boli  šetrné  nielen  k peňaženke, ale aj k životnému prostrediu.

Pre trojčlennú rodinu by mesačné prevádzkové náklady takéhoto „Á-čkového“ bytu, vrátane internetového pripojenia a televízie, nemali presiahnuť 75 eur. Energetická prevádzka spoločných priestorov je pre obyvateľov takmer beznákladová.

Bývanie budúcnosti je už súčasnosť 

Nízkoenergetické bytové domy disponujú zaujímavými technológiami. Vlastná aktívna centrálna kotolňa, solárne články na streche pokrývajúce spotrebu v spoločných priestoroch, rekuperačné podtlakové automatické  vetranie  či  inteligentné  ovládanie  spotrebičov  a elektrických  zariadení v domácnosti. To ani zďaleka nie je všetko!

Potrpíte si na kvalitu vody? Potešíme vás! Pri vstupe vody do budovy je súčasťou rozvodov aj centrálna filtrácia a zmäkčovač vody. Tým sa predlžuje životnosť koncových spotrebičov i samotných rozvodov. Do bytov sa teda dostáva voda v špičkovej kvalite. Preto je vhodná aj na pitie a varenie. 

Gazdinky iste poteší centrálny vysávač, ktorý nepotrebuje žiadnu údržbu, dokonca ani častú výmenu vreciek. Šesťmetrová hadica vysaje z každého rohu v miestnosti všetok prach i alergény. Stačí ju iba zasunúť do zásuvky, čím sa zapne centrálna jednotka, a ihneď je možné vysávať.

Slnečná elektráreň na vašej streche. foto: shutterstock
Slnečná elektráreň na vašej streche. foto: shutterstock

Moderný domov pre moderného človeka

„Vysoko úsporné vykurovanie, ohrev vody a chladenie zabezpečuje tepelné čerpadlo, ktoré funguje na princípe využívania inak nevyužiteľnej energie. Váš domov tak bude mať vždy ideálnu teplotu, či už v zime alebo v horúcich letných dňoch,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti PASEO Development Tomáš Domik. Spoločnosť má za sebou už viacero úspešných nízkoenergetických projektov ako ViLLA Kalvária, Paseo GRUNTY či Home4ALL

Výhodou novostavieb je aj ich bezpečnosť, súkromie, príťažlivé prostredie s výhľadom na centrum mesta či panorámu lesa, situovanie v blízkosti dôležitých inštitúcií, športovo-relaxačných objektov a nákupných centier. Často sú napojené na všetky hlavné cestné ťahy s dobrou dostupnosťou do centra mesta. Navyše sú navrhované pre potreby dnešného moderného človeka, preto je cieľom vytvoriť priateľskú susedskú atmosféru. Obyvatelia majú možnosť spoločne sa stretávať pri rôznych spoločenských aktivitách a žiť tak v príjemnej komunite.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Podľa vašich predstáv

V cene každej kupovanej nehnuteľnosti je i práca architektov a dizajnérov, ktorí dotiahnu modernú novostavbu do finálneho  komfortu. „V cene je zahrnuté prvotné určenie dispozície bytu, umiestnenie jednotlivých prvkov zariadenia, návrh 3D interiéru, až po realizáciu a odovzdanie kľúčov priamo do rúk klientom,“ dodáva Domik.  

(TŠ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím