PR 23.11.17

Tento projekt vás určite nadchne! Nové živé srdce Košíc

foto: PASEO Development

Takýto projekt Košice ešte nevideli. Moderný obytný komplex s priestormi pre množstvo športov, bazén, obchodné centrum, promenády, množstvo zelene, zapustené kontajnery a pohodlné parkovanie pre všetkých. To všetko na Moskovskej triede na Sídlisku KVP.

Väčšina pracujúcich ľudí, najmä ak sú aj rodičmi, dobre pozná každodenný stres. Nejeden Košičan sa cíti na hrane toho, čo počas dňa stíha. To, čo mnohých vyčerpáva, je hlavne presúvanie sa z jedného miesta na druhé. 

Obyčajný smrteľník rieši problémy s dopravnými zápchami, parkovaním alebo meškajúcou a preplnenou MHD. Skončíte v robote, ponáhľate sa vyzdvihnúť deti zo školy, odnesiete ich na krúžky. Premýšľate, čo všetko treba nakúpiť a nezabúdate na fakt, že váš domáci miláčik by potreboval vyvenčiť. V pláne máte aj vyzdvihnutie pošty, posilňovňu, zumbu alebo by ste si radi aspoň zabehali. Večer si uvedomíte, že nemáte doma upratané ani navarené a v zrkadle vidíte novú vrásku. 

Slovenský unikát

Ak vám niekedy napadla myšlienka, že by všetky objekty vašich aktivít skutočne mohli byť na jednom mieste, zrejme vás poteší pripravovaný projekt košickej spoločnosti. Paseo Development má v pláne podporiť občiansku vybavenosť Sídliska KVP a celkovo prispieť k zlepšeniu života v Košiciach.

Pôjde o nové, živé srdce nášho mesta, ktoré zaplní nevyužívaný pozemok Sídliska KVP. Na Moskovskej triede vznikne PASEO park. Bude to priestor pre život s rozmerom, ktorý je momentálne jediný na Slovensku. Miesto pre nakupovanie, zábavu, oddych, šport i bývanie bude mať celkovú úžitkovú plochu 110 400 metrov štvorcových. 

Nový kruhový objazd by mal zefektívniť dopravu na Sídlisku KVP. foto: PASEO Development
Nový kruhový objazd by mal zefektívniť dopravu na Sídlisku KVP.  foto: PASEO Development

Vizualizácia vás nadchne už na prvý pohľad. Unikátom sú krásne pochôdzne zelené strechy s bezbariérovým prístupom. Tento pekný pohľad symbiózy ľudského diela s prírodou si užijú aj susediace bytové domy, ktorých výhľad bude zachovaný. Ak bývate v tejto časti KVP, nemusíte sa obávať, že zo svojho okna uvidíte len tehly.

Projekt PASEO park má spĺňať aj tie najnáročnejšie ekologické požiadavky. Bude postavený v najvyššej energetickej triede, bude využívať obnoviteľné zdroje energie a najmodernejšie technológie. 

„Súčasťou systému sú zóny zadržiavajúce zrážkovú vodu, zelené strechy, automatické závlahy, toalety pre domáce zvieratá, do zeme zapustené kontajnery na odpad a mnoho ďalších prvkov integrujúcich prírodu do mestského priestoru,“ prezradil Tomáš Domik, výkonný riaditeľ PASEO Development. 

Pre celý projekt bude charakteristická energetika Á-čkovej triedy. Prevádzkovatelia zariadení na nákladoch výrazne ušetria. Pripravované nové srdce Košíc na Sídlisku KVP bude zelené. Vytvorí parkové zóny s rozlohou 40-tisíc metrov štvorcových, bežecké chodníky i promenády. 

 

Pohoda, relax, bezpečie

Plánované bežecké trate vám rozhodne nezoderú topánky a zabezpečia, aby ste sa s nikým nezrazili, vyhli sa autám či nemuseli poklusávať v jednom bode pri čakaní na zelenú. Samozrejmosťou bude po vašom behu ranná kávička či čerstvé raňajky v parku. Atmosféru dotvoria fontány a 500 novovysadených stromov. „Terasy plné zelene a parky sú navrhnuté tak, aby ste si v nich oddýchli a nestrachovali sa o bezpečnosť svojich detí,“ dodal T. Domik.

Športový raj

Ak ste zvyknutí presúvať sa pri športových aktivitách z jednej časti mesta na druhú, už čoskoro pocítite veľkú zmenu. PASEO park bude totiž okrem ekologického a zdravého životného štýlu preferovať aktívnosť. 

V priestoroch „pod jednou strechou“ si budete môcť vybrať z 20 druhov športov. Či už vás baví tanec, karate, plávanie, tenis alebo čokoľvek iné, určite si vyberiete. Samozrejme, môžete skúsiť pokojne aj všetko, bude to závisieť len od vašej kondície a chuti skúšať nové. 

Parkovisko na Moskovskej triede bude doplnené o 150 miest.  foto: PASEO Development
Parkovisko na Moskovskej triede bude doplnené o 150 miest. foto: PASEO Development

Vybavenie bude zahŕňať moderné telocvične prispôsobené na jednotlivé druhy aktivít. Tešiť sa môžete tiež na 25-metrový bazén v plavárni so zaťahovacou strechou. Súčasťou projektu bude bežecký okruh, fitness centrum a vonkajšie športoviská. Úplne ideálna kombinácia, presne tak, ako sa patrí na Košice s titulom Európske hlavné mesto športu

„PASEO park bude miestom pre moderných a aktívnych ľudí. Niekoľko multifunkčných telocviční a výborná dispozícia priestoru dáva možnosti realizovať šport ženám i mužom, dospelým aj deťom. Každý si tam nájde svoje,“ zhodnotil Tomáš Domik.

Kryté trhovisko 

Pripravovaný projekt PASEO park bude okrem miesta na oddych aj miestom pre pohodlný nákup. Jeho súčasťou bude moderné obchodné centrum a niečo skutočne extra – celoročne kryté trhovisko. To ponúkne komfort pre všetkých, ktorí chcú nakupovať zdravo.

Domáce ovocie, zelenina, čerstvé kvety, ručné práce a ďalšie produkty, ktoré najradšej nakupujeme práve na trhovisku. Výhodou jeho strechy bude úkryt pred nepriaznivým počasím, a tak nás od čerstvosti neodradí ani sneh či dážď. Inšpiráciou pre trhovisko bol Market Hall v Rotterdame.

Po každom nákupe padne vhod dobré jedlo alebo káva pripravovaná skúsenými baristami. V PASEO parku sa môžete tešiť na reštaurácie i kaviarne, ktoré ponúknu očakávaný komfort a zároveň primerané ceny. 

Nový komplex nezatieni výhľady susedných obytných domov. foto: PASEO Development
Nový komplex nezatieni výhľady susedných obytných domov. foto: PASEO Development

Dostupnosť a parkovanie

Ak premýšľate, kam sa pri tejto pripravovanej stavbe zmestí vaše auto, nemusíte sa báť. Projekt počíta so zachovaním pôvodného parkoviska a zároveň s vybudovaním nového. Kapacita parkovacích miest by sa mala zvýšiť o 269 pre pôvodných obyvateľov. Doplnená bude aj o podzemné parkovisko patriace k obchodnému domu.  Bude k dispozícii všetkým zákazníkom. 

PASEO park ponúka riešenie dynamickej dopravy formou vybudovania kruhového objazdu na Moskovskej triede a výjazdu zo športovo-obchodného centra priamo na Moskovskú triedu. 

(SZ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím