14.09.17

Dnes derby 1. FC – Lokomotíva!

foto: tasr

Futbalový Večer majstrov - tak znie názov podujatia, na ktorom dnes o 16.30 h na štadióne v Čermeli odohrajú košické derby majstrovský tím 1. FC zo sezóny 1996/97 a bývalí hráči Lokomotívy. 

Partia futbalistov 1. FC, ktorá získala 11. júna 1997 majstrovský titul v slovenskej lige, si takýmto spôsobom pripomenie 20. výročie tohto úspechu. Sprievodný program ponúka aj autogramiádu či fotostenu s majstrovským pohárom. Exhibičné derby bude peknou spomienkou na aktívne časy mnohých nezabudnuteľných futbalistov, ktorí si zahrajú pod taktovkou trénera Jána Kozáka. Tím Lokomotívy povedú Dušan Ujhelyi a Peter Fecko.

„Veľmi sa teším. Vždy sme hrali proti Lokomotíve atraktívne zápasy,“ pousmial sa Vladislav Zvara, ktorý spomedzi bývalých hráčov 1. FC spolu s Ivanom Kozákom a Jozefom Kožlejom aj organizátorskou prácou prispeli k odohratiu zápasu v neslávnych časoch košického futbalu. „Pre mňa je nepochopiteľné, aká situácia v Košiciach nastala. Toto mesto si zaslúži minimálne jeden klub vo Fortuna lige. Verím, že aj naša exhibícia pomôže, aby sa veci trochu rozhýbali,“ zaželal si Zvara.

Vladislav Zvara (vpravo) v drese 1. FC Košice  v roku 1998.  Vedľa neho Ruslan  Ľubarskij.  foto: tasr
Vladislav Zvara (vpravo) v drese 1. FC Košice v roku 1998. Vedľa neho Ruslan Ľubarskij. foto: tasr

Z pôvodnej partie „tigrov” budú absentovať Radoslav Král, Zsolt Hornyák, Vladimír Cifranič, Marián Bochnovič a nečakane aj Albert Rusnák, súčasný tréner Lokomotívy. „V piatok hráme zápas v Šamoríne, cestujeme tam vo štvrtok. Súperovi schválili zmenu termínu zo soboty aj napriek našej námietke, keďže sme v utorok hrali pohárový zápas v Krompachoch, ktorý sa mal hrať pôvodne v stredu. Už len naše víťazstvo bude aspoň malou náplasťou na môj smútok, že nebudem môcť byť na skvelej akcii v Košiciach,“ vravel Albert Rusnák. „Teším sa, že sa takýto zápas organizuje, je to skvelý nápad. Verím, že si prídu zaspomínať aj fanúšikovia a košický divák potvrdí, že je hladný po futbale,“ odkázal bývalý útočník 1. FC.

(BL)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím