12.08.18

Košice v treťoligovom šlágri nebodovali

Futbalová tretia liga skupiny Východ mala cez víkend na programe stretnutia 4. kola. Mužstvo FC Košice sa v šlágri predstavilo vo Vranove a žlto-modrí sa po prvý raz museli skloniť pred svojím súperom, Vranovu podľahli 1:2.

Futbalisti FC Košice v sobotu nenadviazali na 2. kolo Slovnaft Cupu, kde uplynulý týždeň vyradili Sláviu TU Košice po víťazstve 3:0. Strelcami gólov boli Gáll, Bandžuch a Kis. Vo Vranove v súboji s ďalším ašpirantom na postup do druhej ligy dostali gól ešte pred prestávkou. Bol to vôbec prvý inkasovaný gól Košíc v tomto ročníku tretej ligy. V 65. minúte domáci Babjak zvýšil na 2:0. v 70. minúte síce upravil Boris Gáll po štandardnej situáciu na 1:2, ale ten istý hráč FC už o dve minúty svoj tím oslabil. Dostal červenú kartu a hostia dohrávali duel s deviatimi hráčmi v poli. K vyrovnaniu ich už Vranov nepustil. Košičania tak prišli o neporaziteľnosť. Ich najväčší konkurent Vranov je lídrom súťaže so ziskom deviatich bodov.

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

V piatom kole si zverenci trénera Miroslava Soviča zahrajú na domácom trávniku. V sobotu o 16. hodine privítajú na štadióne v Čermeli Amatérsky športový klub Maria Huta.