08.11.18

V Košiciach sa začala výstavba ihriska s umelou trávou. Bol pri tom aj Ján Kozák

zdroj: TASR

Pod dohľadom bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka či kouča FC Košice Miroslava Soviča sa symbolicky začala výstavba ihriska s umelým trávnikom v areáli Základnej školy na Janigovej ulici v Košiciach.

Kozák víta výstavbu druhej umelej plochy v Košiciach a bude šťastný, keď bude neustále vyťažená mladými futbalistami. Ihrisko na ZŠ Janigova na košickom sídlisku KVP je prvým zo štyroch, ktoré Slovenský futbalový zväz (SFZ) postupne zrealizuje. V auguste 2018 došlo k podpisu nájomnej zmluvy medzi mestom a SFZ, v novembri sa začali hrubé terénne úpravy. Po ich ukončení bude nasledovať inštalácia umelého trávnika.    

reklamná správa
 

Prispeje aj vláda 

Na výstavbu druhého umelého trávnika v Košiciach prispeje vláda sumou 500-tisíc eur, ďalších 150-tisíc pridá SFZ. „Ja som veľmi rád za tento projekt. V minulosti som videl trénovať štyri družstvá na jednom ihrisku, takže tréningový proces nemal potrebnú kvalitu. Preto som rád, že bude v Košiciach ďalšia umelá tráva. Najspokojnejší budem, keď bude využitá od rána do večera,“ poznamenal Ján Kozák.

„Podobnú situáciu som zažil aj ja v začiatkoch trénerskej kariéry. Takisto som videl štyri mládežnícke mužstvá trénovať na jednom ihrisku. Preto budem len rád, keď budú takéto plochy pribúdať,“ uviedol Miroslav Sovič.    

reklamná správa
 

Ihrisko pre všetkých 

Ihrisko bude po rekonštrukcii slúžiť nielen amatérskym futbalistom, ale aj širšej športovej verejnosti či žiakom základnej školy. Všetko bude najmä vec dohody s vedením ZŠ. „Verím, že na ňom bude športovať veľa detí, aby napredovali nielen futbalovo, ale celkovo športovo. Košičania si to zaslúžia. Veľa ľudí má rado futbal, preto je dobré, že budú mať ďalšiu plochu, na ktorej sa mu budú môcť venovať. Najmä deti veľmi potrebujú tieto plochy,“ poznamenal Kozák, ktorý sa po nedávnej rezignácii na post reprezentačného trénera SR pripravuje na pozíciu dôchodcu.

„Futbal naďalej sledujem, no už viac v pozícii fanúšika. Po udalostiach, ktoré sa stali, som potreboval vyčistiť si hlavu. Teraz sa venujem športu, každý deň chodím hrať golf,“ priznal Kozák.


Foto: TASR
(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím