14.06.18

Zabavník vidí na tróne Brazíliu, Sapara najviac verí Argentíne

foto: tasr

V Rusku sa dnes začínajú 21. majstrovstvá sveta vo futbale. Na šampionáte sa v 11 mestách predstaví 32 tímov. Pred začiatkom turnaja sme vyspovedali niekdajších slovenských reprezentantov, účastníkov MS 2010 a súčasne košických rodákov a odchovancov, R. Zabavníka a M. Saparu. 

Ktoré dva tímy sa podľa vás prebojujú do finále a kto 15. júla získa titul majstra sveta?
Radoslav Zabavník: Nepozeral som sa na pavúka MS, ale ak by som si mal vybrať dve mužstvá, tak to bude Brazília a Nemecko. No a na zlato najskôr siahne Brazília.
Marek Sapara: Za čierneho koňa turnaja považujem Belgicko, myslím si, že sa dostane až do finále. A tam by sa mohli stretnúť s Argentínou, ktorej želám zisk titulu. Messi si zaslúži byť po všetkom, čo dosiahol, aj majstrom sveta. V štyroch veľkých finále mu to zatiaľ nevyšlo.

Marek Saparafoto: worldfootball.com
Marek Saparafoto: worldfootball.com

reklamná správa

V ôsmich základných skupinách sa odohrá dovedna 48 zápasov. Sú také, čo si určite nechcete nechať ujsť?
Radoslav Zabavník: Zápasy Nemcov a Francúzov isto nevynechám. Určite budem sledovať aj stretnutia Ruska, veď som tam hrával. Som zvedavý, ako doma obstojí organizátor šampionátu. No myslím, že ma pred televízorom čaká poriadna porcia futbalu, chcem vidieť čo najviac stretnutí.
Marek Sapara: Ak mi to čas dovolí, chystám sa pozrieť si väčšinu zápasov. Od soboty mám ako tréner dovolenku, takže budem sedieť desiatky hodín pred televízorom. Manželka je už za tie roky zvyknutá a navyše ako začínajúci tréner potrebujem toho vidieť čo najviac. Belgicko si odsledujem zvlášť, aj kvôli jeho hernému štýlu. A rovnako aj Nemcov a ich taktický prístup.

Kto v Rusku získa korunu kráľa strelcov?
Radoslav Zabavník: Kráľom strelcov sa stane Francúz Antoine Griezmann, ktorý dáva góly na klubovej aj reprezentačnej úrovni. Je to rodený strelec, so skvelým výberom miesta na zakončenie.
Marek Sapara: Určite Lionel Messi. Myslím si, že Argentína pôjde na MS ďaleko. A to bude aj jeho výhoda oproti Cristianovi Ronaldovi z Portugalska, ktorý je ďalším skvelým strelcom. Messi by teda mohol odohrať viac stretnutí, a tak ho favorizujem na post najlepšieho kanoniera.

Radoslav Zabavník. foto: sfz
Radoslav Zabavník. foto: sfz

reklamná správa

Skúste si zatipovať výsledky úvodných zápasov v A-skupine: Rusko – Saudská Arábia, Egypt - Uruguaj a v B-skupine Maroko – Irán, Portugalsko – Španielsko.
Radoslav Zabavník: V otváracom zápase verím Rusom, vyhrajú 2:0. Egypt, to je najmä Salah. Neviem, ako na tom je zdravotne. Myslím, že stretnutie s Uruguajom sa skončí remízou 1:1. Podľa mňa Maroko zdolá Irán 2:1. Španieli to zvládnu bez problémov a s Portugalskom vyhrajú 3:0. 
Marek Sapara: Saudskej Arábii verím. V príprave hrala proti Nemecku veľmi dobre, takže podľa mňa trápiacich sa Rusov zdolá 2:1. Veľa bude závisieť od toho, či za Egypt nastúpi Salah. Ak by chýbal, tak Uruguaj vyhrá 3:0. Slovensko hralo pred MS s Marokom a mohli sme sa presvedčiť, že je to fakt dobrý tím. Maroko nad Iránom zvíťazí 2:0. Veľmi sa teším na duel Portugalsko – Španielsko. Ale keďže prvé zápasy na turnaji sú zložité, tak očakávam remízu 0:0.
 

Čítajte viac: sport futbal

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím