14.06.17

Zánik FC VSS vyvolal búrlivú diskusiu

Foto: Veronika Janušková

Ukončenie činnosti klubu FC VSS vyvolalo pod článkami na našom facebookovom profile nahnevané reakcie. 

Väčšina komentujúcich na sociálnej sieti viní za zánik športového klubu práve nedostatočnú podporu od mesta.

„Smutná realita nášho športu...“ reaguje na prekvapivú správu Ondrej Skvarla. „Celú sezónu hráči hrajú a bojujú, na konci vyhrajú celú súťaž a za odmenu majú toto?“ - pýta sa Mirec Handlovský. Ako jeden z mnohých komentujúcich z výsledku obviňuje hlavne nedostatočne rozloženú finančnú podporu od mesta. „Jedna otázka pre nášho primátora: Pán Raši, prečo sa dávajú peniaze na iné športové akcie v Košiciach a neviete si sadnúť a dohodnúť spoluprácu mesta s funkcionármi nášho futbalového klubu?“ - pýta sa. Martin Nordicovič je z titulu Európskeho hlavného mesta športu sklamaný. „Kolektívne športy - úplný úpadok, hnus,“ dopĺňa, že namiesto podpory behu sa v Košiciach radšej mohol podporiť futbal.

Na obranu mesta sa postavil Peter Tutoki, ktorý hovorí o zlyhaní klubu: „Za to nemôže mesto, ani Raši, nikto.“ Tvrdí, že si za to môžu sami. Na obvinenie primátora reagoval aj Patrik Maron: „Nie on okradol klub, on za to nemôže,“ zároveň pochybuje o tom, či financie na šport boli použité na to, na čo boli určené. 

Nečakanú udalosť diskutujúci hodnotia ako demotiváciu pre košickú mládež. Do komentárov vkladajú aj iróniu: „Úžasne motivujúce pre mládež, ktorá hrá futbal v Košiciach,“ píše Miroslava Zuffová.

foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím