11.05.19

Košičania si prvé víťazstvo užili aj mimo štadióna. Budeme majstri, skandovalo sa pri Kulturparku

Foto: Iveta Vaculová
Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Do Kulturparku prišli na piatkový úvodný zápas slovenskej reprezentácie tisíce ľudí, do amfiteátra stovky.

Najprv vzájomné upokojovanie, že máme za sebou ešte len polovicu zápasu, na konci druhej tretiny skandovanie „My sme tu doma!“ a v závere tretej tretiny, keď slovenskí hokejisti útočili na amerického brankára aj v oslabení, už aj skupinové pokriky „Budeme majstri!“.

Posledných desať sekúnd zápasu sa zborovo odpočítavalo, potom sa spieval upravený text piesne „Myslím, že môže byť,“ a pri záverečnej hymne prišli pred veľké pódium s veľkoplošnou obrazovkou aj tí, ktorí dovtedy väčšinu času trávili v stánkoch s občerstvením.

Aj takto si štvorgólové víťazstvo slovenského hokejového tímu vychutnali ľudia v oficiálnej fanzóne Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Košiciach.

Dve obrazovky

Pri popoludňajšom zápase Fínska s Kanadou sa provizórne oplotené námestie pred Kulturparkom zapĺňalo len pomaly. Vlažnú atmosféru narušilo len rozdávanie vstupeniek na večerný zápas moderátormi komerčného rádia a skupinky fínskych fanúšikov, ktorí povzbudzovali svoj vynikajúco hrajúci tím.

Večer sa už fanzóna zaplnila približne na sedemdesiat percent kapacity. Hokej sa dal bez tlačenice pohodlne sledovať na hlavnej veľkoplošnej obrazovke, aj na jednom menšom plátne. Bezpečnostné kontroly pri vstupe boli bezproblémové, aj keď každý musel prejsť rámovým detektorom, a potom ho ešte hmatom skontroloval pracovník bezpečnostnej služby. Riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS Michaela Grendelová uviedla dennú návštevnosť 7 500 ľudí.

Najmä deti si užívali stolový hokej, hokej v drevenom boxe, streľbu na bránku, ktorá mala odkryté len rohy, či úlohu brankára v 3D okuliaroch a iné hry pripravené sponzormi. K dispozícii bolo aj pódium vyhradené pre ľudí na invalidnom vozíku, z ktorého mali dobrý výhľad na obrazovku.

reklamná správa

Američan v amfiku

Napriek daždivému počasiu prišli ľudia aj do košického amfiteátra. Annamária Sýkorová z Magistrátu mesta Košice jedného z usporiadateľov tejto fanúšikovskej zóny, hlásila po skončení zápasu účasť približne osemsto ľudí.

Bol medzi nimi aj zrejme jediný Američan. John van Heiningen zo štátu Tennessee, v Košiciach žije už desať rokov, pracuje v pobočke americkej telekomunikačnej firmy a jeho manželka je Košičanka.

„Fandím tak pol na pol. S výsledkom som zatiaľ spokojný, remízou by to aj mohlo skončiť,“ hovoril denníku KOŠICE:DNES za stavu 1:1 s tým, že by bral finále turnaja Slovensko – USA. Väčšiu radosť po odohraní stretnutia zrejme mali jeho dvaja synovia, ktorí otca nepodržali s tým, že chcú, aby vyhrali slovenskí hokejisti.

Aj v amfiteátri začali postupne ľudia prežívať každý moment zápasu, akoby boli priamo v Steel Aréne. Bavili sa aj cez prestávky, najhlasnejším krikom za víťaza súťaže v spievaní známej rockovej skladby „We Will Rock You“ vybrali fanúšika, ktorý vyzeral, že má najviac vypité. 

Ani jednej z týchto dvoch najväčších košických fanzón neboli hlásené žiadne vážnejšie incidenty.

Čítajte aj: 

reklamná správa

Stanislav Hreha: Dobiehame historický dlh

Znižujeme riziko ekokatastrof.

Zistite viac

Foto: Iveta Vaculová

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím