10.08.18

HC Košice bude mať farmu v prvoligovom Humennom

foto: TASR

AKTUALIZOVANÉ

V uplynulej sezóne košický hokejový klub svoju oficiálnu farmu nemal, hoci v minulosti mali oceliari farmu v Bardejove, v Trebišove, ale aj v Humennom. V ročníku 2018/2019 bude farmou HC Košice prvoligové Humenné. Predstavitelia oboch klubov spečatili dohodu koncom minulého týždňa. 

Humenné vedené trénerom Milanom Stašom, bude ako nováčik prvej hokejovej ligy v nasledujúcej sezóne spolupracovať s účastníkom Tipsport ligy – klubom HC Košice. „Chceli sme mať svoj farmársky tím. Klubov na východe Slovenska je málo, základňa malá, konkurencia je nízka, tak aj týmto spôsobom chceme pomôcť slovenskému hokeju. A v je tu aj ďalší moment. V posledných rokoch strácame z našej liahne veľa hráčov, ktorí sa nevedia uchytiť v seniorskom hokeji. Chýbal im medzistupeň pri prechode od juniorov k mužom. Farma im tú možnosť poskytne,“ povedal nám výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič. 

Výkonný riaditeľ HC R. Rusič. Foto: Veronika Janušková
Výkonný riaditeľ HC R. Rusič. Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Aj u nás s modelom so zámoria

Farma je úplnou samozrejmosťou trebárs v zámorí. Dostávajú v nej šancu mladší hráči, ale na farme sa rozohrávajú hráči po dlhších zraneniach, či takí, ktorým klesla výkonnosť. „Takýto model aký dlhodobo funguje v zámorí medzi NHL a AHL chceme nastaviť aj u nás. Vo farme dostanú šancu perspektívni hráči, ale do Humenného pôjdu aj tí, čo už majú za sebou sľubnú kariéru, no práve nemajú očakávanú výkonnosť.“

Košický klub si za partnera vybral Humenné. To je v prvej lige nováčikom a ako farmársky tím nemôže postúpiť do najvyššej súťaže. „Brali sme do úvahy, aké zázemie humenský klub ponúka. A akú má motiváciu na najbližších päť rokov. A v Humennom sme našli pozitívnu odozvu, takže im poskytneme naše skúsenosti. V Humennom nebudú kalkulovať s tým, či im pošleme sedem – osem mladších hráčov. My sme posielali hráčov trebárs aj do Prešova, ale tam dostávali úlohy, s ktorými sme spokojní neboli. Chlapci musia hrať aj vo farme to, čo od nich čakáme v Košiciach. Komunikácia medzi trénermi Košíc a Humenného bude úzka, aj tréningy musia byť tomu prispôsobené. Ak bude na farme hráč, ktorého chceme v Košiciach využívať v druhej formácii na presilovky, tak v Humennom nemôže nastupovať vo štvrtom útoku a chodiť na oslabenia.“
 

Spolupráci s Košicami budú prispôsobené aj tréningy v Humennom.foto: Iveta Vaculová
Spolupráci s Košicami budú prispôsobené aj tréningy v Humennom.foto: Iveta Vaculová

 

Pred extraligou Deň fanúšikov HC Košice
Košický hokejový klub chystá ešte pred začiatkom extraligy Deň fanúšikov HC Košice. Siedmeho septembra v športovo – zábavnom areály na Alejovej sa môžu priaznivci oceliarov stretnúť s hráčmi. Proti košickým hokejistom si môžete zahrať hokejbal, nohejbal, golf, stolný tenis, šípky, či šach. Stačí sa len prihlásiť. 
„Celý realizačný tím, hráči i vedenie klubu si uvedomujeme, že to, čo robíme, bez fanúšikov nemá zmysel. Preto tu máme takéto akcie. Záujemcovia si budú môcť zahrať proti hráčom, všetci sú aj s rodinami vítaní,“ uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič na margo akcie, ktorej súčasťou bude aj autogramiáda.
(TT)

Roman Šimíček: Tešme sa z každého nášho víťazstva

Viac k téme

09.08.18
Roman Šimíček: Tešme sa z každého nášho víťazstva

reklamná správa

Čítajte viac: hokej hc kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím