23.02.18

Hráči HC Košice sa predstavia v nedeľu v Žiline

foto: tasr
Tóth
Tomáš Tóth
redaktor športu
Zdieľať:

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke pokračuje v nedeľu hokejová Tipsport liga zápasmi 50. kola. Pred vystúpením v Žiline sme vyspovedali trénera  HC Košice Romana Šimíčka.

Ako ste využili dvojtýždňovú prestávku?
V prvom rade sme potrebovali dať tím dokopy po zdravotnej stránke, takže hráči dostali päť dní voľna. Štyri dni sme potom pracovali vyslovene na kondícii. Pred najbližším zápasom už prišla k slovu taktika a herný systém.

Mužstvo sa už od začiatku sezóny trápi s maródkou. Je po dňoch voľna situácia priaznivejšia?
Priorita bola mať zdravých hráčov, inak tú zostavu plátame dookola. Nechcem to zakríknuť, ale všetci hráči s výnimkou Martina Baču sú už v poriadku. Vrátili sa už aj dlhodobo zranení, len u Baču je ťažké niečo prognózovať. Skúšal tréning na suchu, mal otras mozgu a odvtedy nie je schopný byť vo väčšej záťaži. V každom prípade na play-off by sa nám ďalší bek zišiel, zvlášť taký ako Martin.

Krátko po príchode k tímu ste tvrdili, že počas prestávky v súťaži musíte popracovať na presilovkách. Prídu teda Košice s niečím novým?
Jedna vec je systém, druhá jeho realizácia a dodržiavanie. Musíme na hráčov apelovať, aby to hrali tak, ako im to bolo povedané. Celá päťka sa musí tvrdo držať pokynov. Ak sa tak stane, presilovky budú lepšie. Aj na olympiáde je vidieť, že dnes po dvoch-troch prihrávkach nasleduje strela. U nás teda potrebujeme zvýšiť početnosť streľby, lebo hráčska kvalita tam je.

Roman Šimíček neprezradil, aké miesto by bral pred play-off. 	foto: tasr
Roman Šimíček neprezradil, aké miesto by bral pred play-off. foto: tasr

Kedy budete mať v zostave aj reprezentačných útočníkov Ladislava Nagya a Mareka Hovorku? 
Vraj sa majú z olympiády vrátiť koncom týždňa. Uvidíme, kedy presne priletia a presunú sa do Košíc. Viem, bude tam aj časový posun, ale radi by sme ich mali k dispozícii čo najskôr. 

Zrejme im v tejto fáze ligy voľno dať nemôžete...
Keby sme boli na prvom mieste a mali náskok tridsiatich bodov, tak im dám dlhšie voľno, nech sa pripravia na play-off. Ale tabuľka je tak vyrovnaná, že je o čo hrať a my ich potrebujeme mať v zostave. 

Sledovali ste ich výkony na olympiáde?
Sledoval som hokejový turnaj, a samozrejme aj zápasy slovenskej reprezentácie. Nechcem to však hodnotiť, poviem len, že Laco aj Marek boli platnými členmi tímu a odohrali to, čo je v ich možnostiach. Pre nás v Košiciach je dôležité, aby mali po olympiáde obrovskú chuť do hokeja. 

reklamná správa

ŠKODA SCALA Monte Carlo!

Objednajte si novú ŠKODA SCALA alebo si vyberte z našich vozidiel v Moris Slovakia na Alejovej 4.

Zistite viac

V nedeľu vás čaká zápas v Žiline. Pod Dubňom naposledy uspel domáci tím...
V tejto sezóne niet ľahkého zápasu, a keďže sa blíži play-off, my musíme ku každému zápasu pristúpiť tak, akoby už išlo o vyraďovaciu časť. Lebo zo dňa na deň hrať inak nebudete, na play-off sa treba pripravovať už teraz.

V tabuľke vám patrí štvrté miesto s 94 bodmi, toľko nazbieral aj piaty Trenčín. Na vedúci tandem Banská Bystrica a Nitra strácate iba tri body. S akým miestom pred play-off budete spokojný?
Každý tréner chce to najlepšie umiestnenie. Rozohrané to je dobre, ale určite vám nepoviem, na ktorom mieste chcem byť. Je tu však obrovská šanca pobiť sa o priečky najvyššie a my pre to spravíme maximum.

Pred vami je zvyšných sedem kôl základnej časti. Stretnete sa so všetkými priamymi konkurentmi, takže všetko máte vo svojich rukách...
Budú to zápasy ako v play-off, všetci už ladia formu na záver sezóny. Ja sa na to už veľmi teším a verím, že to dopadne tak, ako si všetci želáme.

Klub už spustil dobíjanie a predaj permanentiek na play-off. Čo vravíte na to, že v prípade neúčasti Košíc v semifinále garantuje vedenie fanúšikovi presunutie 20-eurového kreditu do novej sezóny?
Táto stratégia je vec vedenia, k tomu sa ja vyjadrovať nebudem. Ale urobím maximum pre to, aby sa verným fanúšikom žiadne eurá do novej sezóny vracať nemuseli. A verím, že tak to vnímajú aj všetci chlapci. Takže permanentky na play-off si diváci môžu dobíjať s pokojným svedomím.

Končí Karlovu univerzitu 

Roman Šimíček študuje na Karlovej univerzite v Prahe na Fakulte telesnej výchovy a športu. V strede tohto týždňa ukončil druhý, a teda posledný ročník, takže má na dosah trénerskú licenciu A. Pred trénerom HC je už len obhajoba diplomovej práce a záverečná skúška. „Skúšku zo športovej prípravy detí som spravil na dvojku. Bola z tých ťažších, musel som jej venovať dosť času, skúšajúci je náročnejší, musíte prísť fakt pripravený,“ povedal nám Šimíček.

 

Roman Šimíček mal pivo na hlave aj na bunde

Viac k téme

05.02.18
Roman Šimíček mal pivo na hlave aj na bunde

Čítajte viac: hokej hc kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím