07.12.17

Jančuška vedel, prečo chce do mužstva Hovorku

foto: tasr

Hokejisti HC Košice sú po sérii štyroch výhier v Tipsport lige na druhej priečke. Záujem o zápasy narástol, hokejom sa bavili hráči aj diváci. My sme vyspovedali trénera HC Milana Jančušku.

Máte za sebou výhry s Nitrou či na ľade lídra z Trenčína. Týždňovú pauzu, po ktorej nasleduje jeden zápas a opäť desaťdňová reprezentačná prestávka, ste asi tentoraz veľmi neprivítali...
Máme formu, hra sa nám darí, nemať zápasy tak dlho nie je dobré. Na druhej strane sú tu aj skryté zranenia niektorých hráčov. Takže aspoň sa budú môcť dať do poriadku.

Druhým najproduktívnejším hráčom súťaže je 30-bodový Marek Hovorka. V Žiline sa mu pod vaším vedením darilo aj v uplynulej sezóne a vyzerá to tak, že spolupráca Jančuška-Hovorka funguje rovnako dobre aj v Košiciach... 
Na Marekovi je vidieť, že zvládol bez problémov prechod zo Žiliny do Košíc. Prejavuje sa jeho chuť do hry, mentálna vybavenosť. Je to hráč do partie, čo robí v kabíne atmosféru, a je to veľký bojovník a srdciar. Vedel som, prečo ho chceme mať v mužstve.

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

Tretím a štvrtým najlepším strelcom súťaže sú 14-góloví Nagy s Kafkom. Tí už nenastupujú v jednej formácii a zdá sa, že rozdelenie síl sa ukazuje ako veľká výhoda Košíc.
Líderstvo a kvalitu sme podelili do viacerých útokov. Od Nagya aj Kafku sa čakalo, že sa gólovo prejavia, veď sa im darilo aj v minulej sezóne.  Som rád, že na to nadväzujú.

Ladislav Nagy sa po dlhšej pauze vracia do slovenskej reprezentácie. Ako vnímate jeho comeback?
Hovorili sme spolu o reprezentácii. Laco Nagy má veľkú chuť reprezentovať a ja si myslím, že výkonnostne na to má. Aj dnes má čo dať národnému mužstvu, určite bude prínosom.

Košický kapitán Ladislav Nagy sa vracia do reprezentácie. foto: veja
Košický kapitán Ladislav Nagy sa vracia do reprezentácie. foto: veja

V posledných štyroch zápasoch, ktoré ste vyhrali, ste nastrieľali 19 gólov. Ak sa strelecky prebudia viacerí hráči, tak sú odrazu zápasy jasne vo vašej réžii...
Máme štyri kvalitné útoky a ak zaberú len tri, tak ten zápas je vyhratý na sto percent. Máme v tíme veľkú silu a ak potiahnu všetky štyri päťky, tak sa rodia aj vysoké víťazstvá a potom aj v hokeji padajú sedmičky.

Na listine maródov ste mali brankára Lundströma, obrancov Čížeka, Bača, Gernáta a Kocha a útočníkov Jenčíka a Biceka. V akom sú teraz stave, kedy s nimi budete môcť rátať?
Okrem Gernáta, ktorý má bolestivé zranenie v hornej polovici tela, už všetci trénovali na ľade, akurát musia dobehnúť fyzické resty a chýba im aj zápasová prax. Postupne ich do toho chceme zapájať.

Najbližšie sa predstavíte vo Zvolene, ktorý je vaším tabuľkovým susedom. Tento súper je jediný, s ktorým ste ešte v tejto sezóne nevyhrali. S čím chcete vyrukovať, aby to po nedeli neplatilo?
Máme o niečo viac oddychu, keďže Zvolen hrá piatkové kolo proti Trenčínu. Aj toto stretnutie nám čosi napovie. Pripravíme to tak, aby sme v nedeľu boli po každej stránke tip-top. Bude to pre nás šesťbodový zápas a my ho chceme vyhrať.

Milan Jančuška foto: veja
Milan Jančuška. foto: veja
Na sviatky dať voľno nemôže

Začiatkom decembra sa hokejisti HC Košice v majstrovských stretnutiach takmer nemajú kedy spotiť, zato medzi Vianocami a Silvestrom sú na programe až tri kolá. Tréner Milan Jančuška už s predstihom premýšľal nad tým, aký režim naordinuje hráčom počas sviatkov.

„Vzhľadom na program, ktorý máme, to bude náročné, lebo to nie je štandardný zápasový rytmus. Na jednej strane máme dlhodobé prestávky a potom stretnutia každý druhý deň. Preto budem musieť aj tréningový proces riešiť veľmi citlivo, lebo forma môže aj veľmi rýchlo odísť. Hráme tesne pred Vianocami a potom už na Štefana, takže o dlhšom voľne ani uvažovať nemôžeme. Už vlani som sa vyjadril, že s týmto vyžrebovaním kôl nesúhlasím, ale nechcem sa k tomu vracať. Sú krajiny, kde sa ctí čas vianočný a trebárs vo Fínsku majú presne naordinované, kedy majú mať tréning všetky mužstvá, aby nik nebol vo výhode. My máme v tíme cezpoľných hráčov, takto im na sviatky nemôžem dať voľno a toto obdobie je pre nich mentálne náročnejšie. Budú teda ukrátení o čas vianočný v kruhu rodiny, no ale ako profesionáli sa s tým musia vysporiadať,“ povedal nám M. Jančuška.

 

Čítajte viac: hc kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím