14.03.19

MS v hokeji: Ministerstvo dopravy vidí v šampionáte príležitosť, organizátori dolaďujú detaily

zdroj: TASR

Minister dopravy Árpád Érsek a riaditeľ organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček sa vo štvrtok stretli v košickej Steel aréne, témou boli blížiace sa hokejové majstrovstvá sveta na Slovensku. Rezort prispel na organizáciu MS sumou 600-tisíc eur.

Hlavným cieľom spolupráce je osloviť návštevníkov šampionátu a presvedčiť ich, že Slovensko je nádherná krajina, ktorú sa oplatí spoznávať. Ako Érsek pripomenul, keďže cestovný ruch spadá pod Ministerstvo dopravy a výstavby SR, šampionát je výbornou príležitosťou na jeho propagáciu.

„Podporili sme to. Myslím si, že to bude mať efekt.  Pokiaľ budem ministrom, pôjdeme touto cestou – cez významné športové podujatia a významných športovcov zo Slovenska dokážeme podporiť cestovný ruch,“ povedal.

reklamná správa

Nechcime rýchlo zbohatnúť 

Podľa neho Slovensko potrebuje takých návštevníkov, ktorí sa sem vrátia. Toto športové podujatie by pre nich malo byť prvou motiváciou na to, aby Slovensko spoznali. „Preto chcem povedať všetkým, ktorí budú na MS, aby sme spravili dobrý dojem na tých, ktorí sem prídu, oni sa radi vrátia. Nerobte vždy všetko na hranici biznisu,“ povedal s tým, že najväčším biznisom, napríklad aj pre reštaurácie, je to, že sa k nim ľudia vrátia. „Nechcime rýchlo zbohatnúť, robme veci krok po kroku a vtedy sa tí ľudia vrátia a vtedy je to pre nás obrovská vizitka,“ dodal.

Nemeček v súvislosti s finančnou podporou povedal, že na takéto podujatie sa zíde každé euro. V rámci jeho organizácie už dolaďujú detaily, ktorých je v súčasnosti veľa. „Dôležité je pre mňa to, že všetky tímy tu videli zázemie a hotely. Sú spokojné s tým, čo je pripravené,“ uviedol s tvrdením, že podstatná je tiež kvalita ľadu, na ktorú budú dohliadať špecialisti. Chce tak predísť problémom z vlaňajších MS v Dánsku.

reklamná správa

Presscentrum na zimnom štadióne

Ubytovacie kapacity v Košiciach a v okolí sú podľa neho takmer úplne zaplnené. „S novým vedením mesta sme riešili, aby tí, ktorí budú mať vstupenky na zápas, mali dopravu zadarmo,“ povedal. Ako hovorí, je to na dobrej ceste. Medzi hlavnými dejiskami šampionátu - Bratislavou a Košicami - budú fanúšikov prevážať reklamné IC vlaky. Budú pre nich zriadené aj fanzóny.

Presscentrum v Košiciach by po posledných konzultáciách s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) malo byť podľa jeho slov zriadené priamo na zimnom štadióne v časti hotela.

Organizátori v súvislosti s rozostavanou budovou v blízkosti Steel arény riešia aspoň jej prekrytie v dolnej časti. „Je to škoda, lebo pred niekoľkými mesiacmi sme mali záruky, že to bude dostavané a že to bude jedna krásna budova,“ povedal Nemeček.

Slovenskí hokejisti budú hrať svoje zápasy v základnej skupine v Košiciach, čo teší aj rodáka z Košíc a víťaza Stanleyho pohára v drese New Jersey Devils Jiřího Biceka. „Nie je to len o športe, ale je to hlavne o ľuďoch, ktorí prídu sem na Slovensko, uvidia našu krajinu, naše pamiatky,“ povedal Bicek, ktorý verí, že slovenská reprezentácia postúpi zo základnej skupiny do najlepšej osmičky.


Foto: TASR

(TASR, ROČ)    

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím