11.09.19

Na tento emotívny boj sme čakali sedem rokov

Foto: Veronika Janušková

Zohnať lístok na štvrtkový úvodný zápas Tipsport ligy medzi Košicami a Slovanom je určite ťažšie, ako do prezidentskej lóže štátneho divadla. Vypredané hľadisko totiž čaká predstavenie, ktorého opona sa v Steel aréne dvihne presne o osemnástej hodine.

Slovan Bratislava sa vracia do najvyššej slovenskej súťaže po siedmich rokoch strávených v ruskej KHL. A práve na ľad súpera, ktorého v poslednom  finálovom zápase v sezóne 2011/2012 zdolal  2 :1 po predĺžení a získal majstrovský titul. Paradoxne, víťaznú trofej belasých zdvihol nad hlavu súčasný kapitán HC Košice Dávid Skokan.

„Návrat bratislavského mužstva do ligy je pre slovenský hokej super vec, vypredá štadióny, zvýši sa úroveň súťaže. Slovan vždy bol a bude veľkým lákadlom pre fanúšikov. Pred siedmimi rokmi som sa na tomto ľade tešil z víťazstva, verím, že tomu tak bude aj vo štvrtok,“ povedal s úsmevom Dávid Skokan a dodal, že „zápas bude strašne emotívny, nervozita príde na každého, ale prvým striedaním to z nás spadne“.

S kapitánskou páskou nastúpi pred plným hľadiskom Steel arény Dávid Skokan. Foto: Veronika Janušková
S kapitánskou páskou nastúpi pred plným hľadiskom Steel arény Dávid Skokan. Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Najlepší v príprave

Košičania v prípravnom období zohrali osem zápasov, z toho šesť víťazných. Najlepším strelcom bol útočník Marcel Haščák s desiatimi gólmi. Ten ako jediný z domáceho mužstva bol na ľade aj pri poslednom zápase so Slovanom. 

„Odvtedy ubehlo veľmi veľa času, čo bolo, to bolo, je nová sezóna, prvý zápas a na ten sa sústredíme,“ odpovedal Marcel na otázku, či sa v noci občas nebudí pri spomienke na finálovú prehru. 32-ročný krídelník prvého útoku očakáva dnes podvečer emotívny súboj.

„Ja som vždy hral rád proti Slovanu, vždy to boli najväčšie derby a tak pre mňa, ako aj pre fanúšikov to bude vynikajúci hokejový deň. Všetci v kabíne cítime to napätie pred týmto zápasom, ale naším cieľom je zvíťaziť a potešiť divákov,“ dodal Haščák.

Šláger v prvom kole

Hlavný tréner Peter Draisaitl prišiel k mužstvu pred sezónou z nemeckého Kolína. „Lepšie sezónu na Slovensku ani odštartovať nemôžeme ako zápasom medzi Košicami a Slovanom. Je to perfektné a myslím si, že sa máme na čo tešiť.“

Rodák z českej Karvinej má pred zápasom so Slovanom jasnú stratégiu. „Chlapci vedia, čo od nich chceme, aby na ľade robili. Musia zostať pri tom, čo sme hrali v príprave, nič nemeniť, nevymýšľať nejaké nezmysly len preto, že príde Slovan,“ povedal na ceste do šatne tréner Draisaitel, ktorý za nemeckú reprezentáciu odohral 146 zápasov a zúčastnil sa siedmich majstrovstiev sveta.

 Košický tréner Peter Draisaitel (vľavo) nechce, aby hráči na ľade vymýšľali nezmysly len preto, že prišiel Slovan.
Košický tréner Peter Draisaitel (vľavo) nechce, aby hráči na ľade vymýšľali nezmysly len preto, že prišiel Slovan. Foto: Veronika Janušková
Slovan pod vedením Stantiena
V drese belasých nájdeme i hráčov, ktorí v minulosti obliekali oceliarsky dres. Čecha Vladislava Habala, ktorý po troch rokoch strávených v bránke HC podpísal so Slovanom jednoročný kontrakt. Medzi obrancami figuruje Eduard Šedivý a v útoku  pod vedením trénera Romana Stantiena uvidíme Michela Miklíka či Šimona Petráša.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím