07.08.18

Oceliari rozprášili Miškolc, trojbodový Haščák

foto: Veronika Janušková

Hokejisti HC Košice majú za sebou prvý prípravný duel. V Crow aréne zdolali účastníka Tipsport ligy maďarský Miškolc presvedčivo 7:1.

Skóre v prvom a aj jedinom domácom prípravnom stretnutí otvoril pri avizovanom vylúčení hosťujúceho mužstva po asistenciách Šoltésa a Hričinu v 8. minúte Suja. V 17. minúte sa presadila staronová posila Košíc Haščák, asistoval Lenďák. Aj ďalší gól mal rovnakého autora. No a 40 sekúnd pred koncom prvej tretiny sa do listiny strelcov po Lenďákovej prihrávke zapísala letná posila oceliarov Galamboš.

reklamná správa

V druhej tretine sa dvakrát trafil do čierneho český útočník Kafka. Najskôr v 27. minúte zvýšil po asistenciách Haščáka a Kanaďana Bropheya na 5:0 a v polovici stretnutia pridal po prihrávke Hričinu šiesty gól.

V tretej dvadsaťminútovke sa gólu dočkal aj Miškolc. Brankár HC Košice Habal inkasoval z hokejky Galanisza. Strelecký účet si v novom pôsobisku otvoril aj americký obranca McDowell. Po Šoltésovej asistencii upravil v 54. minúte na konečných 7:1.

V košickej zostave chýbali obrancovia Pretnar i Čížek a útočníci: Nagy, Netík, Spilar či Klíma. Šancu však dostali hráči, ktorí sú v tíme na skúške.

HC Košice - DVTK Miškolc 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 8. Suja (Šoltés, Hričina), 17. Haščák (Lenďák), 19. Haščák, 20. Galamboš (Lenďák), 27. Kafka (Haščák, Brophey), 30. Kafka (Hričina), 54. McDowell (Šoltés) – 50. Galanisz (Somogyi).

Zostava HC Košice: Habal – Dudáš, Lenďák, Šedivý, Koch, Pulli, McDowell, Michalčin – Kafka, Brophey, Haščák – Šoltés, Galamboš, Hričina – Jokeľ, Suja, Petráš – Žitný, Krajňák, Mikula.

Foto: Veronika Janušková

Marcel Haščák sa po piatich rokoch vrátil do Košíc!

Viac k téme

01.08.18
Marcel Haščák sa po piatich rokoch vrátil do Košíc!
reklamná správa

Čítajte viac: hokej hc kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím