09.01.18

Šimurda: Každý musí začať od seba poctivou hrou

foto: tasr

Pod vedením nových trénerov Marcela Šimurdu a Petra Bartoša odohrali hokejisti HC Košice v Tipsport lige zatiaľ tri vystúpenia. Bodovali zakaždým, keď doma zdolali Trenčín 4:2, v Nitre prehrali 3:4 po predĺžení a v Nových Zámkoch zvíťazili 2:1 po predĺžení. My sme o rozhovor požiadali M. Šimurdu.

Čo vám ukázali prvé tri zápasy? 
Domáci zápas s Trenčínom sme vyhrali a chlapci hrali výborne. Po zmene trénerov prišiel do kabíny nový impulz. V Nitre sme nezachytili úvod stretnutia. Z 0:3 sme dokázali vyrovnať na 3:3 a tam mužstvo ukázalo svoju silu. Z prehratého zápasu sme vyťažili aspoň bod, dokonca na našich hokejkách bol v tretej tretine aj víťazný gól, ale nedali sme ho. V Nových Zámkoch sme sa v prvej tretine ťažšie rozbiehali, išli sme aj do vedenia. Škoda vyrovnávajúceho gólu, ktorý sme v tretej tretine dostali v oslabení. Hovorí sa, že v nadstavenom čase platí nedáš–dostaneš. Súper mal šancu, nevyužil ju a potom sa ukázali naše skúsenosti. 

reklamná správa

Z možných deviatich bodov získalo mužstvo pod vaším vedením šesť. Trúfali ste si na viac?
Takto by som to neriešil. Išli sme od zápasu k zápasu. Po zisku troch bodov s Trenčínom sme v Nitre za stavu 0:3 nečakali ani bod. Jeden sme nakoniec vďaka morálnej sile získali a sme zaň vďační. V Nových Zámkoch sme mali v závere aj kus šťastia, ktoré sa priklonilo na našu stranu.

V čom predovšetkým vyžadujete zmenu tak, aby bol herný prejav podľa vášho gusta? 
Už keď som prišiel k mužstvu, tak som povedal, že to nemôže byť o jednotlivcovi, ale o tíme. Každý musí začať od seba poctivou hrou, malými krokmi zvyšovať svoj výkon, to je tá cesta, aby tím bol pokope a ťahal za jeden koniec povrazu.

Marcel Šimurda si na košickej lavičke ako hlavný tréner zatiaľ odkrútil tri zápasy.foto: tasr
Marcel Šimurda si na košickej lavičke ako hlavný tréner zatiaľ odkrútil tri zápasy. foto: tasr

A zaregistrovali ste v tomto smere progres?
Kto videl naše zápasy či už doma s Duklou, alebo aj v Nitre, hoci tam sme začiatok nezachytili, tak to potvrdí, že áno. Mužstvo ukázalo, že individuality tam sú a keď sa vytvorí dobrá partia, budeme mať vykročené správnym smerom.

V akcii ste videli oboch zahraničných brankárov Lundströma aj Habala. Ako sa vám pozdávali? Je vaším zámerom vsadiť na niektorého z nich ako na jasnú tímovú jednotku?
Toto by som momentálne neriešil. Sme pri mužstve krátko. Ideme od zápasu k zápasu a kto má momentálne formu, tak pôjde do bránky. 

Niektoré útoky ste už stihli premiešať. Hľadáte tú správnu konšteláciu? 
Zmeny prišli podľa toho, kto v danom zápase ako hral. A ja som rád, že sa zmena osvedčila. 

Aby sa do šatne chodilo s radosťou

Viac k téme

04.01.18
Aby sa do šatne chodilo s radosťou

Priestor na ľade dostala aj štvrtá útočná formácia a ukázala svetlé momenty...
S Trenčínom rozhodli zápas. Dostali šancu aj v Nitre, len svojou hrou, pohybom, aktivitou si môžu vypýtať viac priestoru na ľade. 

Z hosťovania v Prešove ste stiahli obrancu Branislava Pavúka. Chcete v zápasoch točiť štyri obranné dvojice?
Máme zranených bekov, takže Pavúka sme tu stiahli na záskok. 

Kde Košice najviac tlačí topánka, na aký post by predovšetkým mala prísť posila?
Toto by som teraz, krátko po zápase v Nových Zámkoch, nerozoberal. 

V 36. kole hostíte v Steel aréne v piatok Zvolen. Ten to na Košice v tejto sezóne vie, vyhral všetky tri vzájomné zápasy. Skončí sa táto pre HC neúspešná séria? 
Registrujem bilanciu z Košíc so Zvolenom. Na najbližší zápas sa pripravíme. Každopádne, my chceme každý duel vyhrať.

Čítajte viac: hc kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím